Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Konkurs wiedzy z zakresu uprawy roślin bobowatych

17 października 2023

Uczestnicy konkursu pozują do wspólnego zdjęcia

Konkurs wiedzy z zakresu uprawy roślin bobowatych / UMWP

Jego głównym celem było upowszechnianie wzorców racjonalnego gospodarowania gruntami rolnymi, uświadomienie młodzieży czym jest rekomendacja odmian, a także zwiększenie świadomości dotyczącej upraw roślin bobowatych w warunkach województwa podlaskiego. Konkurs, którego czwarta edycja miała miejsce 10 października, objęty został honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Wzorem lat ubiegłych skierowany był do uczniów szkół średnich o profilu rolniczym z terenu województwa podlaskiego. Wzięło w nim udział 50 uczniów z aż 15 szkół. Natomiast samo zadanie konkursowe polegało na rozwiązywaniu testu z zakresu uprawy roślin bobowatych.

Na osoby, które wykazały się największą wiedzą, dalece wykraczającą ponad program nauczania czekały atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych o łącznej wartości 2,4 tys. zł. Za miejsca na podium przyznawano kolejno 800, 600 i 400 złotych. Dodatkowo przyznano też bony trzem wyróżnieniom, po 200 złotych każde.

W tegorocznej edycji zwyciężył Michał Kuklik z Zespołu Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubała w Sokółce. Drugie miejsce należy do Mateusza Chludzińskiego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. Brąz należy do Piotra Zaniewskiego z Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie.

Koordynatorem konkursu jest Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (KSOW) w województwie podlaskim funkcjonująca w strukturze Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Dariusz Jurkowski
red. Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

17 października 2023

Powrót na początek strony