Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaski Produkt Lokalny. Warsaw Food Expo – podsumowanie

19 maja 2023

Osoby stojące przy gablocie z wyrobami spożywczymi.

Podlaski Produkt Lokalny na Warsaw Food Expo / UMWP

Sklepy ze zdrową i regionalną żywnością, platformy internetowe, restauracje oparte na lokalnym produkcie, hotele, właściciele sklepów polonijnych z USA i innych krajów świata, przedstawiciele grup zakupowych działających na terenie Polski, ale też krajów Europy a wreszcie producenci żywności poszukujący surowców wysokiej jakości – to najliczniejsi goście stoiska Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego podczas targów Warsaw Food Expo w Nadarzynie w dniach 16-18 maja br.

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego, a co za tym idzie Województwo Podlaskie, było jednym z trzech polskich regionów prezentujących się podczas targów (obok mazowieckiego i wielkopolskiego). Jednak podlaska inicjatywa skupienia w jednym miejscu wielu producentów – zarówno na targach, jak i w sieci – produkty.podlaskie.eu - spotkała się z ogromną życzliwością i zainteresowaniem.

- Podpowiemy swoim władzom, by taka baza powstała i u nas – mówili przedstawiciele jednego z urzędów marszałkowskich.

- Ja jestem z innego województwa, ale sąsiadującego z Podlaskim, może jakoś udałoby się mnie dopisać do tej bazy  - żartował jeden z producentów odwiedzających stoisko.

W internetowej bazie jest obecnie wpisanych blisko 220 producentów. W warszawskich targach na zaproszenie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego udział wzięło 22. Niektórzy osobiście przez trzy dni targowe prezentowali swoje produkty, inni wybrali dwa bądź jeden dzień, jeszcze inni przekazali swoje produkty i materiały reklamowe, by pracownicy centrum byli ich ambasadorami. Wiele rozmów odbywało się podczas prezentacji i degustacji przy wysokich ladach z logo Podlaskiego, ale też przy mniejszych stolikach na terenie stoiska.

- To bardzo ciekawe doświadczenie, nigdy wcześniej nie uczestniczyłem w takim przedsięwzięciu. Dostałem kilka bardzo interesujących propozycji. jestem ciekaw co z nich wyniknie – podsumowuje swój udział w targach Jarosław Jackiewicz z firmy Jackiewicz J z Hajnówki , który produkuje marynaty, kiszonki  i suszone grzyby.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w targach – mówią Ewa i Waldemar Franczuk z Domowej Olejarni w Ciechanowcu. – To była nie tylko szansa na nowe znajomości, możliwości, ale też poznanie wielu ludzi i czas spędzony w świetnej atmosferze.

Targi Warsaw Food Expo odwiedzają tysiące ludzi.  A tak wyglądają one w obiektywie organizatorów targów:

- film podsumowujący targi - Warsaw Food Expo/FB

W targach razem z Podlaskim Centrum Produktu Lokalnego udział wzięli:

- Miodosytnia Podlaska

- Olszańskie Smaki

- Orłowscy – Domowa Spiżarnia

- Siedlisko u Gąski

- Kornino

- Augustowska Miodosytnia

- Cydr Podlaski

- Domowa Olejarnia

- PZZ S.A.

- Zielska Kolonia

 - Artur Pawłuszewicz - Kruszewskie Warzywa Herbowe

- Jackiewicz J

- Podlaska Piwniczka

- Pasiecznik Sokólski

- Doktor Miodek

- Kobieca Zielarnia

- Gospodarstwo Pszczelarskie Wiszniewscy

- Sajsad

- Syta Panna

- Matecznik

- Soodi Pierogarnia

- Zarzeccy Sp. z o.o.  

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego: produkty.podlaskie.eu

źródło: Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
red.: Monika Pańko

Opublikował: Krystian Guzewicz

19 maja 2023

Powrót na początek strony