Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Poznaliśmy kolejnych finalistów konkursu „Gotuj z klasą!”

21 lutego 2024

IMG_3687.JPG

To Maja Czapska i Amelia Dąbrowska z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Ich dania jury oceniło najlepiej w szkolnym etapie turnieju zorganizowanego przez samorząd województwa. W środę, 21 lutego potrawy przygotowane przez młodych kucharzy oceniała m.in. Maria Puchalska, właścicielka Domu Weselnego Kuczyn.

Zadaniem uczestników było przygotowanie zupy oraz dania głównego z wykorzystaniem regionalnych produktów. Na talerzach dominowały klasyczne potrawy z polskiej kuchni, podkreślone podlaskimi smakami.

W Wysokiem Mazowieckiem rywalizowały trzy dwuosobowe grupy. Zwycięzcy będą reprezentować szkołę w zmaganiach wojewódzkich, czyli finale konkursu „Gotuj z klasą!”.

– Jestem zaskoczona, że udało nam się przejść dalej, nie spodziewałam się, że pójdzie nam tak dobrze. Jestem bardzo zadowolona – mówiła Maja Czapska.

Każda z ekip uczestniczących w zawodach otrzymała skromne upominki, a zwycięzcy zostali nagrodzeni sprzętem AGD ufundowanym przez samorząd województwa.

Inicjatywa „Gotuj z klasą!” to autorski projekt samorządu województwa podlaskiego, przeznaczony dla uczniów szkół średnich z klasami o profilu gastronomicznym. W obecnej edycji bierze w nim udział 14 takich placówek. Eliminacje w Wysokiem Mazowieckiem były dziesiątymi w kolejności „półfinałami”, a w ciągu najbliższego tygodnia każda ze szkół wyłoni swoich reprezentantów.

Finał konkursu planowany jest na 15 marca tego roku. Nagrodą główną będzie możliwość odbycia stażu w warszawskiej restauracji prowadzonej przez znanego kucharza, cenionego w środowisku gastronomicznym.

Paulina Tołcz
red.: Aneta Kursa
fot.: Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem

Publikujący: Paulina Tołcz

21 lutego 2024

Powrót na początek strony