Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Regionalna kuchnia z grantem

11 października 2023

Plakat konkursu „Smakujemy lokalnie”

Do 23 października. koła gospodyń wiejskich mogą składać wnioski o grant w wysokości 10 tys. zł w konkursie „Smakujemy lokalnie” organizowanym przez Carrefour Polska. Dodatkowo premiowane będzie korzystanie z produktów lokalnych i wskazanie ich regionalnych wytwórców.

Dwa podlaskie koła gospodyń wiejskich: „Kreatywne Czechowianki” z Czechowizny oraz „Nowinki” z Nowin Kasjerskich (oba z gm. Knyszyn) w ubiegłym roku zostały laureatkami I edycji konkursu i zdobyły grant w wys. 10 tys. zł. Obecnie ta szansa otwiera się przed kolejnymi kołami z regionu. Wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej  „Smakujemy lokalnie”.

Wniosek powinien być przede wszystkim przepisem kulinarnym na potrawę z regionu, charakterystyczną dla lokalnej społeczności. Powinno się w niej użyć: 1 produkt z oferty marki własnej Carrefour Polska oraz produkty od lokalnych dostawców ze wskazaniem ich nazw i adresów we wniosku. Oprócz udokumentowania pisemnego do wniosku należy także dołączyć min. 3 zdjęcia z procesu powstawania potrawy (z widocznymi produktami i osobami gotującymi) oraz min. 3 z efektu finalnego. Oprócz tego Organizator konkursu prosi o kilka słów o aktywności wnioskującego koła gospodyń i historii zgłaszanej potrawy.

 

Program „Smakujemy lokalnie” jest skierowany do kół gospodyń wiejskich z całej Polski, a także lokalnych producentów żywności. Patronem konkursu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

źródło: Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Małgorzata Sawicka

11 października 2023

Powrót na początek strony