Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Blisko 200 tys. zł na inwestycje w Sidrze, Kuźnicy i Szudziałowie

7 października 2023

Place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i łąka kwietna – takie przedsięwzięcia powstaną w trzech gminach Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski. W sobotę, 7 października, w jednostce OSP Jacowalny (gmina Sidra), wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz podpisał umowy na dofinansowanie tych projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) z przedstawicielami gmin.

– Jako samorząd województwa wspieramy lokalne inwestycje, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców. Jest to szczególnie ważne na terenach wiejskich. A dzięki tym projektom dzieci i dorośli zyskają tereny do aktywnego spędzania wolnego czasu – powiedział wicemarszałek i pogratulował przedstawicielom gmin dobrze złożonych projektów.

I tak gmina Sidra 55,5 tys. zł dotacji przeznaczy na budowę placów zabaw w miejscowościach Śniczany i Jurasze (tu powstanie dodatkowo siłowania na świeżym powietrzu).

– Na te inwestycje czekają mieszkańcy, zwłaszcza dzieci i młodzież. Sołtysi tych miejscowości od dawna o nie zabiegali. Dlatego cieszę się, że dzięki tej dotacji uda się nam je zrealizować – powiedział wójt Sidry Jan Hrynkiewicz.

Gmina Kuźnica 70 tys. zł również wykorzysta na utworzenie ekologicznego placu zabaw przy przedszkolu w Kuźnicy. Ponadto zamontuje tam domki dla owadów i karmniki dla ptaków, a także kupi nasiona kwiatów i traw do obsadzenia łąki kwietnej.

A gmina Szudziałowo, dzięki dofinansowaniu w wys. 57,2 tys. zł, doposaży siłownię w klubie młodzieżowym w Szudziałowie i wymieni w nim oświetlenie na energooszczędne LED-owe.

Gminy, które otrzymały dofinansowanie, wzięły udział w konkursie z funduszy PROW przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania Szlak Tatarski.

W trakcie sobotniego spotkania wręczono także symboliczny czek w wysokości 99 tys. zł z rządowego Funduszu Sprawiedliwości. To wsparcie udzielone gminie Sidra na zakup sprzętu dla jednostek OSP z jej obszaru.

Barbara Likowska-Matys
fot.: Krzysztof Duszyński 

Opublikował: Paulina Dulewicz

7 października 2023

Powrót na początek strony