Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Samorząd przyjazny KGW 2024

23 stycznia 2024

To pierwsza edycja plebiscytu o charakterze ogólnopolskim. Ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie samorządów lokalnych oraz ich przedstawicieli zaangażowanych w rozwój Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) i promocję postaw proobywatelskich.

W konkursie przewidziane są dwie kategorie:

1. Samorząd przyjazny KGW – przeznaczona dla jednostek samorządu terytorialnego: gminy, powiaty, rady gmin, rady powiatów, sejmiki województw, urzędy marszałkowskie itd.

2. Samorządowiec przyjazny KGW – kategoria indywidualna dla przedstawicieli samorządów lokalnych – wójtów, burmistrzów, prezydentów, starostów, marszałków, radnych itd.

Swojego kandydata można zgłosić za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego na stronie na portalu Koła Gospodyń Wiejskich, do dnia 15 lutego 2024 r.
Kapituła Plebiscytowa do 29 lutego 2024 r. opublikuje listę zgłoszeń spełniających warunki plebiscytu na portalu oraz w mediach społecznościowych. Wówczas rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 20 marca 2024 r.

Laureatów w kategoriach Samorząd przyjazny KGW i Samorządowiec przyjazny KGW poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się do 31 marca 2024 r.

Kandydatów do konkursu zgłaszać mogą:
– koła gospodyń wiejskich,
– jednostki samorządu terytorialnego,
– indywidualnie przedstawiciele władz samorządu terytorialnego,
– organizacje pozarządowe.

Szczegóły na stronie Koła Gospodyń Wiejskich.

Opublikował: Anna Augustynowicz

23 stycznia 2024

Powrót na początek strony