Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Mikołajkowe chwile radości w placówkach medycznych

6 grudnia 2023

Mikołajkowe chwile radości w placówkach medycznych / Maciej Gryguc

Jak co roku małych pacjentów i podopiecznych samorządowych szpitali i placówek medycznych odwiedzili członkowie zarządu województwa. Było dużo radości, uśmiechów i wesołe rozmowy. Prezenty dzieciom z okazji Mikołajek, w środę, 6 grudnia przekazali: wicemarszałek Marek Olbryś oraz członkowie zarządu województwa Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

W czerwonej czapce i swetrze z reniferami wicemarszałek Marek Olbryś odwiedził małych pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Mikołajki w łomżyńskim szpitalu

– Przedstawiciele zarządu województwa nie po raz pierwszy odwiedzają tego dnia szpitale prowadzone przez nasz samorząd. Zwłaszcza w Łomży jest to szczególna chwili, ponieważ na kilka lat oddział dziecięcy musiał zostać zamknięty i z wielkim trudem udało się go reaktywować. Cel tych naszych mikołajkowych spotkań jest prosty i zawsze ten sam: trochę umilić dzieciom trudny czas choroby i choć na chwilę wywołać uśmiech na ich buziach. Wyrażamy w ten sposób także podziękowanie ordynatorom i wszystkim pracownikom oddziałów dziecięcych. Bardzo dobrze zajmują się małymi pacjentami. Wszystkim życzę, aby jak najszybciej mogli wrócić do domów – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Do rozdawania wraz z wicemarszałkiem prezentów święty Mikołaj oddelegował m.in. przewodniczącego rady społecznej szpitala Adama Niebrzydowskiego i dyrektora placówki Jarosława Pokoleńczuka.

Spotkanie z dziećmi w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku

W mikołajkowych spotkaniach uczestniczył również członek zarządu województwa Marek Malinowski, który wraz z zastępcą dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP Magdaleną Donejko, spędzili ten świąteczny dzień razem z pacjentami oddziału pediatrii i neurologii dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku.

– Dzisiaj w Dzień Świętego Mikołaja chciałbym życzyć wszystkim młodym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia i spędzenia Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych ­– mówił Marek Malinowski, po czym wręczył upominki.

Dyrektor szpitala Cezary Nowosielski podkreślił, że wszystkie 20 dzieci obecne na oddziale z niecierpliwością czekały na Świętego Mikołaja.

– Zależało nam na tym, aby nasi młodzi pacjenci mimo tego, że przebywają w szpitalu, mogły poczuć świąteczną atmosferę. Dzięki inicjatywie ze strony Województwa Podlaskiego i obecnego tu marszałka Malinowskiego, było to możliwe – powiedział.

Święty Mikołaj w Ignatkach

Z kolei Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, złożyła wizytę w Regionalnej Placówce Opiekuńczo-Terapeutycznej w Ignatkach-Osiedle, gdzie dzieci powitały ją specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenką. Wiesława Burnos odwdzięczyła się nie tylko życzeniami, ale również koszem pełnym słodyczy i innymi upominkami.  

– Cieszę się, że w tym dniu mogę zobaczyć tyle roześmianych dziecięcych twarzy. To dla mnie niezwykle ważne, aby każdy przeżył ten okres świąt tak, jak należy, czyli właśnie z uśmiechem – mówiła Wiesława Burnos. ­– Przychodząc tu, chcę zostawić cząstkę siebie, żeby te maluchy odczuły, jak bardzo są ważne.

Radości ze spotkania i podarunków nie było końca.

– Najbardziej chciałem dostać na święta słodycze – mówił usatysfakcjonowany Krystian.

Mikołajkowe upominki za sprawą przedstawicieli Departamentu Zdrowia UMWP trafiły także do pacjentów suwalskich placówek: Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera, Specjalistycznego Psychiatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, Ośrodek Rehabilitacji, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II.

Dawid Korpacz, Maciej Gryguc
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krystian Guzewicz, Paweł Krukowski, Maciej Gryguc

Publikujący: Monika Pańko

6 grudnia 2023

Powrót na początek strony