Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podziękowanie za wsparcie od Stowarzyszenia „START”

2 listopada 2022

Dwóch mężczyzn na tle flag

Podziękowanie za wsparcie od Stowarzyszenia „START”

215 tys. zł przekazał w ciągu ostatnich lat zarząd województwa na wsparcie działalności i inicjatyw Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych „START”. W środę, 2 listopada, wiceprezes organizacji Mariusz Rodzik podziękował marszałkowi Arturowi Kosickiemu za dotychczasową, owocną współpracę i pomoc w rozwoju stowarzyszenia.

Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START” działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami już od 1965 r. Realizuje szereg projektów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami z dziedziny rehabilitacji społecznej i sportu paraolimpijskiego. To m.in. całoroczne zajęcia z zakresu rehabilitacji społecznej, zajęcia aktywizujące seniorów 50 plus z niepełnosprawnościami, obozy sportowe i usprawniające, ale też eventy, kampanie informacyjne i paraolimpijskie zawody sportowe takie jak choćby Table Tennis Cup – turniej o randze Pucharu Polski oraz Wojewódzką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych (od ponad 50 lat).

– Jako zarząd województwa powinniśmy i chcemy wspierać organizacje przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnościami – mówił marszałek Artur Kosicki. – Stowarzyszenie „START” ma na swoim koncie wiele udanych przedsięwzięć na tym polu, a sportowi wychowankowie organizacji już nie raz odnieśli sukces na zawodach, także tych o najwyższej randze.

Kilku z nich to także członkowie drużyny Team Podlaskie, która zrzesza najlepszych sportowców z regionu. To zawodnicy, którzy są finansowo wspierani ze środków budżetu województwa.

Warto też przypomnieć, że organizacja ta, jako jedna z pierwszych w województwie podlaskim, założyła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ogrodniczkach.

– Chcielibyśmy podziękować marszałkowi za wsparcie sportu paraolimpijskiego w województwie podlaskim, ponieważ nasze stowarzyszenie zawsze może liczyć na pomoc samorządu. Cieszymy się, że osoby, które są w naszej organizacji, mimo że są z niepełnosprawnościami, nie są wykluczone – mówił Mariusz Rodzik, przekazując marszałkowi pamiątkowy puchar oraz medal z dwóch październikowych imprez sportowych.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka            
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Natalia Adamowicz

2 listopada 2022

Powrót na początek strony