Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad 1,4 mln zł na inwestycje w dwóch placówkach medycznych z regionu

26 października 2023

385496057_312769418137501_6374118540006455403_n.png

To modernizacja systemu przeciwpożarowego w białostockiej „Śniadecji” oraz infrastruktury informatycznej w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Suwałkach. Obie placówki na planowane inwestycje otrzymały dotacje pochodzące z budżetu województwa w łącznej wysokości ponad 1,4 mln zł, o czym zarząd województwa zdecydował na czwartkowym (26.10) posiedzeniu.

– To nie są stricte medyczne inwestycje, a jednak niezwykle istotne.  Chorzy w szpitalach są w różnym stanie, mają problemy z poruszaniem. Tu system bezpieczeństwa musi działać bez zarzutu, a systemy przeciwpożarowe powinny być jak najnowocześniejsze – zaznaczył Marek Malinowski, członek zarządu województwa. – Podobnie podchodzimy do bezpieczeństwa danych medycznych.

Blisko 1,1 mln zł na modernizację i rozbudowę systemu przeciwpożarowego w szpitalu wojewódzkim

Nowe centrale sygnalizacji pożarowej, czujki dymu i ciepła, ręczne ostrzegacze pożarowe oraz inne urządzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu przeciwpożarowego pojawią się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Zainstalowane zostaną także sygnalizatory i elementy kontrolno-sterujące.

Modernizacja obejmie budynki, w których znajdują się: pion kardiologiczny, część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przychodnie specjalistyczne, magazyn oraz apteka.

System instalacji bezpieczeństwa pożarowego funkcjonujący w SP ZOZ Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego w Białymstoku był już wysłużony i wymagał nakładów. W ub. r.  zaczął generować fałszywe alarmy pożarowe. Skutkowały one bezzasadnymi przyjazdami jednostek straży pożarnej. Spowodowało to konieczność wieloetapowej modernizacji i rozbudowy mechanizmu przeciwpożarowego.

310 tys. zł na modernizację informatyczną w stacji pogotowia ratunkowego w Suwałkach

Inwestycja w suwalskiej placówce obejmuje wymianę w pomieszczeniu serwerowni wyeksploatowanych i przestarzałych serwerów aplikacyjnych i bazodanowych oraz oprogramowania wraz z systemem operacyjnym. Ponadto zostaną także wykonane wszystkie prace związane z konfiguracją, wdrożeniem i uruchomieniem dostarczonych urządzeń.

Koszt realizacji przedsięwzięcia to ponad 376 tys. zł.

Paulina Tołcz, Monika Pańko
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Paulina Tołcz

26 października 2023

Powrót na początek strony