Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Prezydent Białegostoku ponownie prezesem zarządu Unii Metropolii Polskich

19 czerwca 2024

Mężczyzna gratuluje starszemu mężczyźnie

Marszałek Łukasz Prokorym składa gratulacje prezydentowi Białegostoku z okazji ponownego objęcia funkcji prezesa Unii Metropolii Polskich / Paweł Krukowski

Tadeusz Truskolaski będzie sprawował funkcję przez kolejne 5 lat. Gratulacje prezydentowi w środę, 19 czerwca złożył marszałek Łukasz Prokorym.

Unia Metropolii Polskich funkcjonuje od 1990 roku i zrzesza 12 największych miast w Polsce. Organizuje m.in. konferencje, seminaria oraz opiniuje projekty ustaw dla Sejmu i Senatu. W 1993 roku UMP zarejestrowało się jako fundacja miast i została jednym z inicjatorów utworzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w ramach której prowadzi dialog z rządem RP.

W liście gratulacyjnym z okazji objęcia przez prezydenta Truskolaskiego funkcji prezesa marszałek Łukasz Prokorym życzył mu sukcesów w dalszym działaniu na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego samorządów miejskich i integracji miast oraz wzmacniania samorządności terytorialnej.

- To dowód docenienia Pańskiej wieloletniej pracy jako znakomitego polskiego samorządowca. Świadczy to także o uznaniu, jakim cieszy się w Polsce dynamiczny rozwój stolicy województwa podlaskiego, który dokonał się w okresie sprawowania przez Pana funkcji Prezydenta Białegostoku – napisał marszałek.

Prezydentowi Białegostoku gratulacje i wyrazy uznania złożył również wojewoda Jacek Brzozowski.

Cezary Rutkowski
fot.: Paweł Krukowski

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

19 czerwca 2024

Powrót na początek strony