Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

27. urodziny Radia JARD

7 lipca 2024

Występy zespołów muzycznych, konkursy, pokazy, stoiska z rękodziełem i lokalnymi przysmakami. W pikniku rodzinnym w rytmach disco, który odbył się w niedzielę, 7 lipca, w wasilkowskim Kompleksie Hotelowym „Nad Zalewem”, uczestniczyły tłumy Podlasian. Wśród nich obecny był dyrektor Gabinetu Marszałka Bartłomiej Trzeciak. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.

List okolicznościowy z okazji jubileuszu wystosował marszałek Łukasz Prokorym. Można w nim przeczytać o walorach radia, a także pasji jego twórcy Jarosława Dziemiana.

– Cieszę się, że kolejny raz dziennikarze i liczni słuchacze Radia JARD mają okazję do dobrej zabawy z okazji rocznicy powstania rozgłośni – pisał marszałek. – Zespołowi redakcyjnemu życzę jeszcze wielu udanych audycji i nieustającej, wysokiej popularności wśród Waszych wiernych radiosłuchaczy.

Gratulacje z okazji jubileuszu przekazali także zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki oraz wojewoda podlaski Jacek Brzozowski i wicewojewoda Paweł Krutul.

Atrakcyjna niedziela

Niedzielna uroczystość miała charakter pikniku rodzinnego, na którym nie zabrakło regionalnych specjałów, konkursów dotyczących naszego regionu czy pokazów ratownictwa medycznego, policji i straży pożarnej.

Na scenie wystąpiły gwiazdy disco-polo i dance m.in.: Bartek Bartii Kowalewski, Zespół Blondi, Diadem, Fantastic Boys, Intense, Radek Karczewski, Spike Disco Polo i Zespół Zorka. Podczas imprezy odbyła się także zbiórka na rzecz Fundacji Naszpikowani. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był urodzinowy tort.

Pierwsze takie radio w regionie

Rozgłośnia zadebiutowała 5 lipca 1997 r. Nazwa radia została utworzona ze skrótu pierwszych liter imienia i pierwszej litery nazwiska założyciela i właściciela rozgłośni Jarosława Dziemiana, który prowadził je przez 21 lat, aż do śmierci w sierpniu 2018 roku.  

Radia JARD aktualnie można słuchać na trzech częstotliwościach: 89,2 FM (Białystok i okolice w promieniu do 50 - 60 km), 90,1 FM (Ełk, Grajewo, Augustów, Orzysz, Olecko, Rajgród, Wąsosz, Szczuczyn, Pisz, Biała Piska i gminy ościenne) oraz 95,5 FM (Bielsk Podlaski, Hajnówka, Siemiatycze i południowa część powiatu białostockiego).

Anna Augustynowicz
red.: Aneta Kursa
fot.: Michał Pawłowski

Publikujący: Anna Augustynowicz

7 lipca 2024

Powrót na początek strony