Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Coraz bliżej do Wystawy Światowej Expo 2025 w Osace

11 czerwca 2024

Za dużym stołem siedzi grupa osób. W oddali widać flagi i ekran

Spotkanie w sprawie przygotowań Województwa Podlaskiego do udziału w Wystawie Światowej Expo 2025 w Osace / Kamil Timoszuk

Trwające przygotowania do tego wydarzenia były tematem wtorkowego, 11 czerwca, spotkania w urzędzie marszałkowskim. Wzięli w nim udział marszałek Łukasz Prokorym oraz członkowie zarządu: Jacek Piorunek i Bogdan Dyjuk.

To właśnie wystawa dotycząca Podlaskiego otworzy funkcjonowanie Polskiego Pawilonu na przyszłorocznej wystawie światowej.

– Expo jest świetną okazją do pokazania województwa podlaskiego na arenie międzynarodowej. To nie tylko szansa na zawiązanie współpracy z japońskimi partnerami, ale też możliwość podzielenia się pięknem i tradycją naszego regionu z resztą świata – mówił Łukasz Prokorym.

W planach jest stworzenie wystawy dynamicznej, zachęcającej odbiorcę do aktywnego uczestnictwa. Jej elementy będą nawiązywać do wspólnych cech kultury polskiej i japońskiej, a są to m.in.: umiłowanie sztuki, dyscyplina ciała, umiłowanie do natury i głęboki szacunek do tradycji.

Dodatkowo planuje się organizację misji gospodarczej. W jej ramach potencjał regionu ma zaprezentować 30 przedstawicieli lokalnego biznesu.

Obecnie realizowane są działania promocyjne. Już w sierpniu na budynku urzędu marszałkowskiego przy ul. Wyszyńskiego powstanie mural promujący wystawę. Przygotowywane są też spoty reklamowe prezentujące walory regionu, ukierunkowane na japońskiego odbiorcę.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

11 czerwca 2024

Powrót na początek strony