Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Garnizonowe spotkanie wielkanocne 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

27 marca 2024

Przewodniczący Dębski wśród mundurowych i oficjeli

Garnizonowe spotkanie wielkanocne 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego

Oficerowie, żołnierze i pracownicy cywilni służb mundurowych wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w środę, 27 marca, na przedświątecznym spotkaniu. W uroczystości, która odbyła się w białostockich koszarach przy ul. Kawaleryjskiej, uczestniczył m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski.

Przewodniczący Dębski złożył życzenia dowódcy garnizonu płk. Pawłowi Lachowskiemu, oficerom, żołnierzom i pracownikom cywilnym wojska.

– My, cywile doceniamy waszą służbę i w obecnej sytuacji, która powoduje pewien niepokój w społeczeństwie, w dwójnasób docenia się wasze zaangażowanie – zarówno żołnierzy, jak i osób wspomagających służbę – dodał Bogusław Dębski.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzenia do żołnierzy skierował w specjalnym liście też marszałek Artur Kosicki.

„Nadchodzi jakże piękny czas Świąt Wielkanocnych. Już wkrótce, wraz z naszymi rodzinami, będziemy przeżywać radość Zmartwychwstania Pańskiego. Realia wojskowej służby są jednak takie, że część z Was spędzi te świąteczne dni, wypełniając swoje obowiązki wobec Ojczyzny i społeczeństwa. Są one tym bardziej ważne z uwagi na obecną, napiętą sytuację międzynarodową” – napisał m.in. w liście (pełna jego treść w załączeniu).

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Michał Pawłowski

Opublikował: Krystian Guzewicz

27 marca 2024

Powrót na początek strony