Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gmina Drohiczyn ze wsparciem przekazanym przez samorząd województwa

18 kwietnia 2024

Gmina Drohiczyn ze wsparciem przekazanym przez samorząd województwa / Krystian Guzewicz

Dofinansowanie na zakup aut i sprzętu dla jednostek OSP w gminie Drohiczyn oraz na remont dróg w centrum miasta. W czwartek, 18 kwietnia, członek Zarządu Województwa Podlaskiego Marek Malinowski podpisał umowy na dotacje dla gminy Drohiczyn. To łącznie blisko 2,2 mln zł z budżetu województwa i funduszy europejskich.

 – Zależy nam na równomiernym rozwoju całego województwa. Dlatego wspieramy gminy tak, jak tylko możemy, ale finalnie to one decydują i wiedzą najlepiej co dla danej społeczności lokalnej jest potrzebne – mówił Marek Malinowski.

Z kolei o znaczeniu i efektach współpracy mniejszych jednostek terytorialnych z samorządem województwa wypowiedział się burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym.

– Dzisiaj w urzędzie marszałkowskim podpisaliśmy trzy umowy na łączną kwotę wsparcia wynoszącą około 2,2 mln zł. Są to zdecydowanie potrzebne pieniądze. Bardzo się cieszę z każdej otrzymanej złotówki, bo zaszłości w naszej gminie z lat 80. i 90. są naprawdę duże. Przed nami jeszcze dużo inwestycji, ale dzisiejsze spotkanie jest poważnym krokiem do przodu – podsumował.

Spośród podpisanych tego dnia umów, jedna dotyczy dofinansowania zakupu lekkiego i średniego wozu straży pożarnej. Przeznaczonych zostało na to ponad 1,6 mln zł z funduszy europejskich.

Z kolei w ramach Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, finansowanego z budżetu województwa, przekazanych zostanie gminie 500 tys. zł na remont ulic w centrum Drohiczyna. Chodzi o ulice: Józefa Ignacego Kraszewskiego, Aleksandra Jagiellończyka i Ciechanowiecką.

50 tys. zł dotacji, również z budżetu województwa, otrzymają z kolei druhowie-ochotnicy z jednostek w miejscowościach Miłkowice Maćki, Klepacze i Chechłowo. To pieniądze na sprzęt ratowniczy i gaśniczy.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Małgorzata Sawicka

18 kwietnia 2024

Powrót na początek strony