Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gminy otrzymają dotacje z budżetu województwa na działalność rad seniorów

25 marca 2024

To działanie w ramach współpracy samorządu województwa ze środowiskami senioralnymi. Pieniądze przyznano szesnastu gminom, a łączna kwota dotacji to 400 tys. zł. Pieniądze będą przeznaczone na tworzenie, rozwój rad seniorów i inicjatywy aktywizujące osoby starsze.

– To wsparcie pomoże gminom, którym często nie jest łatwo znaleźć środki na dodatkowe działania, takie jak rady senioralne, a nam bardzo zależy, żeby one powstawały i działały – mówił marszałek Artur Kosicki. – Głos osób starszych, ich potrzeby, ich spostrzeżenia i uwagi są bardzo cenne, a do tego, żeby miały konkretny oddźwięk, potrzebne jest gremium, które będzie współpracować z samorządem. Dlatego chcemy, aby tych rad w regionie powstawało jak najwięcej – dodał.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 35 tys. zł otrzyma Miasto Białystok na drugą edycję projektu „Siła Seniora”. Ma on na celu ograniczenie wykluczenia społeczno-kulturalnego wśród białostockich seniorów, polepszenie jakości życia i poczucia współuczestnictwa w życiu społecznym, a także nabywanie przydatnej wiedzy praktycznej. Projekt wspiera promocję aktywności ruchowej, zdrowego stylu życia, podniesienia świadomości zdrowotnej. „Siła Seniora” skupia się na kilku działaniach tematycznych, wskazanych przez samych seniorów jako ważne dla lokalnego środowiska. To edukacja cyfrowa, sport i rekreacja oraz kultura.

Z puli 400 tys. zł m.in.: 32 tys. trafi do Supraśla, po 30 tys. zł otrzymają: Augustów, Dąbrowa Białostocka, Łapy i Łomża.

Pełna lista dotacji i tytuły dofinansowanych projektów znajduje się w załączniku.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Małgorzata Sawicka

25 marca 2024

Powrót na początek strony