Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Już w ten weekend wielkanocny Jarmark u Babci! Zaprasza marszałek Artur Kosicki

20 marca 2024

Jarmark u Babci / UMWP

Baby, mazurki, sękacze, mrowiska, słynne orzeszki, miody, swojskie sery i ekologiczne mąki. To wszystko czeka na smakoszy regionalnych przysmaków już w najbliższy weekend 23-24 marca przed budynkiem urzędu marszałkowskiego z charakterystycznym muralem „Wyślij pocztówkę dla Babci …i Dziadka”. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Zapraszamy już od godz. 10.

– Jarmark u Babci to świetna okazja, by spotkać się w gronie podlaskich producentów i kół gospodyń wiejskich i przygotować wspaniałe święta. To też okazja do wspomnień, które pojawiają się dzięki smakom z dzieciństwa. A za nimi najczęściej stoi patronująca naszemu jarmarkowi babcia. Ostoja tradycji, smaków, strażniczka rodzinnych kulinariów – zachęca do odwiedzenia kiermaszu marszałek Artur Kosicki.

Co znajdziemy na stoiskach jarmarku? Będą to choćby rozmaite mieszanki ziołowe, octy i syropy wspomagające zdrowie z Knyszewicz czy miody z pasieki z Kruszewa i Świrydy.

Będzie można kupić również ekologiczne mąki i kasze ze Starego Berezowa, sery podpuszczkowe od Jolanty Sakowicz z Bobrówki, oładzie drożdżowe ze Starego Dolistowa, podlaskie ciastka ze skwarkami z miejscowości Idźki-Wykno oraz oleje z domowej manufaktury ze wsi Kozarze.

Swoje wyroby zaprezentują również panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich. Tego dnia zagoszczą na jarmarku przedstawicielki KGW ze wszystkich powiatów w województwie.

Duża część produktów oferowanych podczas jarmarku znajduje się w bazie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. Można tam znaleźć wyłącznie sprawdzonych wytwórców, którzy czerpią z najlepszych tradycji i bazują na lokalnych, naturalnych produktach. Najcenniejsze skarby podlaskiej spiżarni są chronione certyfikatami jakości i pochodzenia. W bazie znajduje się ponad 230 twórców rozmaitych smaków z różnych stron naszego regionu.

Stoiska będą dostępne od godz. 10 do 17. Jarmark odbędzie się na placu przy siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 14.

Więcej informacji na profilu FB Województwa Podlaskiego

Monika Pańko
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Opublikował: Małgorzata Sawicka

20 marca 2024

Powrót na początek strony