Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Marszałek sprawdzał przebieg robót na ul. Raginisa

5 kwietnia 2024

Kierowcy, którzy podróżują z Białegostoku do Supraśla, od wielu lat zmagają się z często zakorkowaną ulicą Raginisa. W maju ubiegłego roku rozpoczęły się tam prace budowlane, które mają rozwiązać ten problem. W piątek, 5 kwietnia, stan inwestycji sprawdził Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki w towarzystwie Henryka Dębowskiego, radnego miasta Białystok.

Nowa droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, zatoki autobusowe, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne, a także nowe oświetlenie i sygnalizację świetlną. W jej ciągu powstaną też dwa ronda.

– Przebudowa ta usprawni ruch, poprawi też komfort i bezpieczeństwo drogi. Remont był bardzo oczekiwany i konieczny, więc cieszę się, że prace idą sprawnie – mówił marszałek Artur Kosicki.

Samorząd województwa na modernizację tego kilometrowego odcinka drogi przeznaczył prawie 40 mln zł. Jest to efekt zawartego kilka lat temu porozumienia między Miastem Białystok a Województwem Podlaskim. Obecnie prace remontowe idą dużymi krokami ku końcowi.

– Zbliżamy się do 70 proc. ukończenia całości drogi. Niektóre obszary, jak branża sanitarna, są na ostatnim etapie robót. Teraz przechodzimy w etap dowiązania jezdni do skrzyżowania z ul. Bolesława Krzywoustego i Kazimierza Wielkiego. Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem i nie powinno być opóźnień – mówił Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku.

Planowany termin ukończenia drogi to przełom września i października tego roku.

Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Barbara Likowska-Matys

5 kwietnia 2024

Powrót na początek strony