Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023 z tytułem Podlaskiej Marki Konsumentów

25 kwietnia 2024

438060650_938877894398900_7887006991132742009_n.png

To właśnie druga edycja największej w północno-wschodniej Polsce imprezy lotniczej zdobyła uznanie internautów. W zakończonym 24 kwietnia głosowaniu oddano ponad 12 tys. głosów, z czego blisko 2 tys. na Odlotowe Suwałki AIR SHOW 2023.

Odlotowe Suwałki AIR SHOW zmienia tamtejsze lotnisko w arenę podniebnych akrobacji i pokazów lotniczych. Impreza odbywa się na początku sezonu letniego i wieńczy Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej.

Satysfakcji ze zwycięstwa właśnie tego wydarzenia nie krył prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

– To „młoda” impreza, w tym roku odbędzie się dopiero trzecia odsłona, jednak już teraz widzimy, jak olbrzymi ma potencjał – mówił.

Dodał, że w ubiegłym roku przez strefę pokazów przewinęło się ponad 20 tys. widzów. – To olbrzymia liczba. A impreza jest dużym wyzwaniem logistycznym, ale też i świetną reklamą naszego miasta. Wokół wydarzenia powstała bardzo dobra atmosfera skupiająca sponsorów, społeczników i wolontariuszy, którym dziękuję, bo bez nich nie byłoby tego wydarzenia – dodał prezydent.

Podziękował też wszystkim, którzy oddali głos na suwalską imprezę.

– To dla nas ogromne wyróżnienie i docenienie tego, co robimy – powiedział.

Podlaska Marka Konsumentów to plebiscyt towarzyszący Nagrodzie Podlaska Marka. O zwycięstwie jednak nie decyduje kapituła konkursu, a internauci. Swojego faworyta można było wybrać spośród 28 kandydatów zgłoszonych do nagrody głównej. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł, prawo do używania logo konkursu wraz z hasłem Podlaska Marka Konsumentów.

Warto dodać, że drugie miejsce w plebiscycie zdobył Zakład Aktywności Zawodowej ARGENTA w Łomży - Fundacja Aktywni w Pracy (1506 głosów), a trzecie Polska Sztuka Walki Koluchstyl – Wiesław Koluch – twórca polskiej sztuki walki Koluchstyl (1473 głosy).

***

Przypomnijmy, że w tym roku odbywa się 20. edycja konkursu Nagroda Podlaska Marka. Spośród 165 kandydatur kapituła konkursu wskazała po trzech nominowanych w kategoriach: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo, Biznes, Marka bez barier. W kategorii Projekt 4.0 jest jeden nominowany.

Zwycięzców poznamy 24 maja podczas gali finałowej Nagrody Podlaska Marka.

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: archiwum UMWP

 

Publikujący: Aneta Kursa

25 kwietnia 2024

Powrót na początek strony