Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Pani Wiosna”– solidna dawka wiedzy ważnej dla kobiet

21 marca 2024

„Pani Wiosna”– solidna dawka wiedzy ważnej dla kobiet / Krzysztof Duszyński

Była to okazja do rozmów i refleksji na temat zdrowia, poczucia bezpieczeństwa, sile wewnętrznego piękna. W czwartkowych (21.03) spotkaniach, które odbyły się w Centrum Warszawska 50 w Białymstoku, wzięło udział blisko 150 kobiet, które powitał marszałek Artur Kosicki. Przedsięwzięcie zorganizowało Województwo Podlaskie wraz z Białostockim Centrum Onkologii (BCO) i przy wsparciu Fundacji Fratino.

Podczas spotkania skupiono się na różnorodnych aspektach życia kobiet i sposobów wprowadzenia do nich pozytywnych zmian.

– Samorząd województwa chętnie wspiera przedsięwzięcia, które mają na celu profilaktykę zdrowotną, na których poruszane są ważne dla kobiet tematy. Panie powinny troszczyć się o siebie i swoje zdrowie. Dlatego każda tego typu inicjatywa spotyka się z otwartością i chęcią współpracy Województwa Podlaskiego – mówił marszałek Kosicki. 

Obszarem zdrowia podczas wiosennego spotkania kobiet zajęli się specjaliści z BCO. Były prelekcje dotyczące profilaktyki zdrowotnej, począwszy od badań mammograficznych, poprzez samobadanie piersi, fizjoterapię i dietetykę, ale także zdrowia psychicznego i codziennych nawyków sprzyjających utrzymaniu dobrej kondycji.

Równie ważna była prelekcja z zakresu prawa. Poruszono kwestię bezpieczeństwa finansowego w związkach małżeńskich oraz majątku wspólnego i osobistego. Prowadzącą spotkania była adw. Monika Radlmacher.

– Ważną rzeczą jest uświadomienie kobietom, że wiedza jest najlepszą bronią w walce o swoje prawa i godność – podkreślała.

O samoakceptacji i sile wewnętrznego piękna mówiła coach Ewa Wierzbicka-Nosal.

– Musimy pamiętać, żeby dbać o swoje emocje, nauczyć się stawiać granice i radzić sobie z niskim poczuciem własnej wartości – podkreśliła.

Chemiczka Sylwia Bogdan poprowadziła prelekcję o wykorzystaniu naturalnych środków czyszczących, przy domowych porządkach.

Można było skorzystać z konsultacji z wizażystką, stylistką, specjalistami w zakresie profilaktyki zdrowia oraz prawnikami. Dodatkowo na uczestniczki spotkania czekał słodki i wytrawny poczęstunek.

Marszałek Artur Kosicki z okazji pierwszego dnia wiosny uczestniczkom wydarzenia wręczył różnokolorowe hiacynty. W spotkaniu uczestniczyła także Izabela Smaczna-Jórczykowska – dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej.

Monika Pańko
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Monika Pańko

21 marca 2024

Powrót na początek strony