Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Redukcja punktów karnych – WORD Białystok zaprasza na szkolenie

8 listopada 2023

24 punkty karne to nieprzekraczalna granica dla posiadających prawo jazdy dłużej niż rok. Po jej przekroczeniu kierowcy tracą uprawnienia do kierowania pojazdem. Od 17 września istnieje możliwość uniknięcia kłopotów – po odbyciu szkolenia zmniejszającego liczbę punktów karnych zniknie sześć tych najstarszych.

Kursy organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku organizowane są w środku tygodnia oraz w weekendy, a niektóre odbywają się także poza stolicą województwa. Niestety z przyczyn organizacyjnych liczba szkoleń uległa zmniejszeniu.

Rok temu zlikwidowano kursy pozwalające raz na pół roku skasować sześć punktów karnych z konta kierowcy. Jednak w maju tego roku sejm wycofał się z tych zmian. W związku z tym WORD w Białymstoku zaprasza na kolejne kursy zmniejszające liczbę punktów karnych. Najbliższe odbędą się w Białymstoku: 8 listopada 2023 roku i 18 listopada od godziny 10.30 oraz 16 listopada 2023 roku w Bielsku Podlaskim. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie prawa jazdy dłużej niż rok. Suma punktów karnych nie może przekraczać 24. W szkoleniu można uczestniczyć nie częściej niż raz na pół roku. Po odbyciu szkolenia Komenda Wojewódzka Policji odpisze z konta kierowcy sześć najstarszych punktów.

Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a organizacji częstych szkoleń WORD nie planuje.    

Zapisy na kursy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 695 035 551 lub drogą mailową: szkolenia@word.bialystok.pl.

 

źródło: WORD Białystok
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

8 listopada 2023

Powrót na początek strony