Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Siła jest kobietą - warsztaty o kobietach i dla kobiet

29 października 2023

Siła jest kobietą - warsztaty o kobietach i dla kobiet / fot.: Krzysztof Duszyński

Były łzy wzruszenia i radości, a każdemu z wykładów towarzyszyły niesamowite emocje i dobra energia. To pierwsze takie spotkanie kobiet w regionie. W wydarzeniu, w niedzielę, 29 października wzięła udział Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, które było partnerem wydarzenia.

– Warto mieć też w sobie bunt, nie dopuścić, by inni nami zawładnęli, mieć kontrolę nad własnym życiem, wyznaczać sobie cele, ale nie trzymać się kurczowo jednej opcji – mówiła Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, dodając, że tym, co daje jej siłę, jest świadomość czuwania wyższego dobra – Nie da się nasłuchiwać Boga, nie wsłuchując się w drugiego człowieka i to nie tylko w to, co mówi, ale także to, o czym milczy – kontynuowała, odbierając grawerton z podziękowaniami.

Wśród prelegentek znalazła się Anna Wendzikowska, jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Od kilku miesięcy nagrywa podcast, pod tytułem „Ku szczęściu”, w którym wraz z ekspertami z różnych dziedzin próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak na co dzień zwiększać swój poziom szczęścia. O tym, między innymi mówiła podczas swojej prelekcji.

– Musicie ufać swojej intuicji, ufać sobie. Bo choćbyście się miały pomylić, to cena tej pomyłki nie jest aż tak wysoka, żeby nie zawalczyć o to. Pilnuj swoich granic i nie pozwól ich przekraczać  – zachęcała, mówiąc o miłości do samej siebie.

Były także ćwiczenia na wysyłanie dobrej energii oraz komponowanie swojego gestu zwycięstwa. Ma on wzbudzić dobrą energię oraz napędzić do działania.

Warsztaty prowadziła Kamila Stolarczyk, pomysłodawczyni i organizatorka spotkania, mentorka i coach z Lublina. Podczas wydarzenia podzieliła się swoim doświadczeniem przeżywania choroby nowotworowej.

– Ja w tamtym momencie nie byłam na to gotowa, trawiłam to mocno poprzez skrajne emocje. Ale dzisiaj Bogu dziękuję, że mi się to zdarzyło, mam nowe życie, ja jestem nowa. Odkryłam nowe pokłady siły w sobie, intuicja jest ze mną, jak koleżanka. Wstaje rano i kładę się spać z uczuciem wdzięczności – zaznaczyła.

Uczestniczki spotkania usłyszały o tym, jak pozbyć się blokad życiowych i działać, zostały zachęcone do tego, by zacząć odkrywać własne możliwości oraz dostrzec swój potencjał.

– Celem warsztatów jest to, aby kobiety zmotywować do tego, żeby wyszły z domu, żeby zaczęły dbać o siebie, żeby w tym całym pędzie i myśleniu o całej swojej rodzinie, pomyśleć też o sobie, żeby być razem z kobietami i pokazać ich siłę – powiedziała Katarzyna Chryszko, współorganizatorka warsztatów.

Niezwykłe prelegentki na podstawie swoich własnych przeżyć przekazały zgromadzonym merytoryczne narzędzia do poprawy jakości życia. O sile kobiety w kontekście małżeństwa mówiła Ewa Krawczyk. Do życia w pełnej świadomości zachęcała Sylwia Pogorzelska, mówca motywacyjny, autorka książki „Jestem wdzięczna za raka”. Monika Madejska, terapeutka holistyczna, dyplomowany coach i trener biznesu oprócz autorskiego warsztatu poprowadziła medytację. O kompatybilności diety z rozwojem osobistym mówiła  Kamila Banel, dietetyk, coach, dyrektor poradni Odchudzania i Odżywiania Dietoterapia w Białymstoku. Warsztaty wzbogacił występ muzyczny Anny Karolskiej.

Paulina Tołcz
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Paulina Tołcz

29 października 2023

Powrót na początek strony