Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Turniej szachowy na rondzie w Krynkach

21 marca 2024

W samo południe pierwszego dnia wiosny (21.03) w centrum miasta uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Krynkach i drużyna Fundacji MultiOcalenie rozegrali szachowy mecz. Do gry posłużyła ogromna plansza i sporych rozmiarów figury. Partnerem strategicznym tego wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego, który reprezentowała członkini zarządu Wiesława Burnos.

– Fantastyczna zabawa i piękne powitanie wiosny przez mieszkańców Krynek. No i wyjątkowa promocja miasta – powiedziała Wiesława Burnos.

I właśnie o promocję chodzi, bo punktem kulminacyjnym wydarzenia było podpisanie listu do mer Paryża. W liście uczniowie z Krynek przy wsparciu przedstawicieli Fundacji MultiOcalenie i burmistrz Jolanty Gudalewskiej opisali historię swojego miasta i niezwykłego ronda. To jedyne w Polsce skrzyżowanie, od którego odchodzi, aż dwanaście ulic. Rondo w Krynkach dorównuje jedynie paryskiemu placowi Charles-de-Gaulle.

Z niego także odchodzi 12 alei, a pośrodku, na rynku usytuowany jest Łuk Triumfalny. Stąd pomysł na propozycję partnerstwa z Paryżem. List zostanie przekazany przez Prezes Fundacji MultiOcalenie do Ambasady Francji w Warszawie.

 

Aneta Kursa
fot.: UMWP

Publikujący: Aneta Kursa

21 marca 2024

Powrót na początek strony