Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Rusza konkurs na realizację Programu Szkolny Klub Sportowy

1 lutego 2024

_6KT7270.jpg

Całkowity budżet programu wynosi 40 mln zł. Pieniądze będą przeznaczone na organizację zajęć sportowych. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zgłosić można się do 8 lutego br. za pośrednictwem Podlaskiej Federacji Sportu.

Program Szkolny Klub Sportowy (SKS) to systemowe rozwiązanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego założeniem jest umożliwienie korzystania z bezpłatnych, zorganizowanych, interdyscyplinarnych zajęć sportowych prowadzonych przez nauczyciela wychowania fizycznego.

Dofinansowanie może być przeznaczone na wynagrodzenia nauczycieli, koszty ubezpieczenia uczestników zajęć oraz obsługi programu, a także promocję przedsięwzięcia.

Do udziału w programie mogą zgłaszać się szkoły lub nauczyciele. Formularz zgłoszeniowy należy złożyć za pośrednictwem strony internetowej Podlaskiej Federacji Sportu. Termin realizacji zajęć ma nastąpić do końca roku szkolnego (21 czerwca).

O przyjęciu do programu będą decydować następujące kryteria:

  • kolejność zgłoszeń;
  • pierwszeństwo mają osoby, które realizowały program SKS we wcześniejszych edycjach, mające zrobione testy sprawnościowe w roku 2023 i wcześniej;
  • pierwszeństwo mają osoby, które we wcześniejszych edycjach rozliczały się zgodnie z terminem.

Program jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od sprawności fizycznej. SKS funkcjonuje we wszystkich powiatach w kraju, dociera do ponad 90% gmin, a liczba zaangażowanych uczniów, to średnio przeszło 300 tys.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Podlaskiej Federacji Sportu.

oprac.: Paulina Tołcz

Publikujący: Paulina Tołcz

1 lutego 2024

Powrót na początek strony