Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

170 tys. zł z budżetu województwa na zakup sprzętu i aparatury medycznej dla szpitala w Suwałkach

1 lipca 2024

170 tys..png

To m.in. stoły zabiegowe i operacyjne, respiratory, aparaty do znieczulenia. Sprzęt będzie zasilał oddziały Wojewódzkiego Szpitala im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach. Decyzję w sprawie dofinansowania podjął zarząd województwa na poniedziałkowym posiedzeniu 1 lipca.

Wicemarszałek Wiesława Burnos, która w samorządzie odpowiada za obszar zdrowia, podkreśliła, że dofinansowanie placówek medycznych przyczynia się do podniesienia standardów leczenia, ale i poziomu bezpieczeństwa.

– Cieszę się, że możemy wesprzeć finansowo, kolejny projekt w zakresie zdrowia, który przysłuży się nie tylko dobru pacjentów, ale podniesie również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu – mówiła.

A wszystko w ramach dofinansowania projektu „Medycyna ratunkowa w sytuacjach kryzysowych” z Programu Interreg VI-A Litwa – Polska na lata 2021-2027. Szpital Wojewódzki w Suwałkach w partnerstwie ze Szpitalem Okręgowym w Olicie na Litwie realizują zadanie, które przyczyni się do wzmocnienia placówek medycznych w sytuacjach kryzysowych.

Projekt obejmuje zakup sprzętu i aparatury medycznej w tym oświetlenie zabiegowe, kardiomonitory, oraz łóżka. Wykorzystany zostanie na oddziałach ratunkowym, anestezjologicznym, intensywnej opieki medycznej i bloku operacyjnym.

Będą to także specjalistyczne szkolenia dla pracowników szpitala z zaopatrywania i leczenia obrażeń pacjentów.

Wartość projektu to blisko 2,4 mln zł. na lata 2024-2025. Dofinansowanie z budżetu województwa wyniesie ponad 235 tys. zł.

Monika Pańko
red.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

1 lipca 2024

Powrót na początek strony