Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

200 tys. zł z budżetu województwa dla szpitali w Choroszczy i Łomży

19 lipca 2023

Jasnoniebieska grafika na której widnieje kwota  dwustu tysięcy złotych oraz tekstem odnoszącym się do załączonego artykułu

200 tys. zł z budżetu województwa dla szpitali w Choroszczy i Łomży / UMWP

Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie kuchni w choroskim szpitalu psychiatrycznym oraz remont pomieszczeń na potrzeby Poradni Centrum Zdrowia Psychicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Decyzję o przyznaniu dotacji podjął zarząd województwa na posiedzeniu w środę, 19 lipca.

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy niemal 49 tys. zł przeznaczy na wyposażenie niedawno przebudowanej kuchni w sprzęt i urządzenia niezbędne do przygotowywania posiłków. Planowany jest zakup regałów oraz wag magazynowych.

Z kolei Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży dofinansowanie w kwocie ponad 150 tys. zł przeznaczy na remont pomieszczeń zlokalizowanych na pierwszym piętrze pawilonu D na potrzeby Poradni Centrum Zdrowia Psychicznego. Pozwoli to na zapewnienie kompleksowej opieki psychiatrycznej (doraźnej, ambulatoryjnej, środowiskowej, dziennej i całodobowej) skierowanej w szczególności do mieszkańców miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego. Ta dotacja to część większej całości. Placówka otrzymała na ten cel już ponad 1,9 mln zł z budżetu województwa.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Krystian Guzewicz

19 lipca 2023

Powrót na początek strony