Logo witryny podlaskie.eu

         Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

BCO laureatem rankingu „Liderzy Zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”

24 listopada 2023

budynek Białostockiego Centrum Onkologii

Białostockie Centrum Onkologii (BCO) zdobyło pierwsze miejsce w kategorii Szpitale z kontraktem NFZ wyższym niż 200 mln zł. To uznanie dla sposobu zarządzania, wysokiej jakości opieki medycznej oraz ekonomicznej efektywności.

– Misją Białostockiego Centrum Onkologii jest stawianie pacjenta w centrum uwagi, co stanowi dla nas codzienne wyzwanie. Inwestujemy więc w ludzi, nowoczesny sprzęt i rozwijamy infrastrukturę z pełną uwagą na zdrowotne potrzeby mieszkańców województwa – napisała w mediach społecznościowych dyrektor szpitala Magdalena Joanna Borkowska.

Ranking „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”, organizowany we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita, to projekt mający na celu promocję najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze i finansowe.

Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku jest jedyną w województwie podlaskim wysokospecjalistyczną placówką zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Szpital ma długą historię z początkami przy Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym. Od 1993 r. ma patrona – Marię Skłodowską-Curie.

W centrum funkcjonuje Specjalistyczny Szpital Onkologiczny z oddziałami stacjonarnymi: Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Chemioterapii Dziennej, Radioterapii, Onkologii Ginekologicznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chirurgii Onkologicznej ze Specjalistycznymi Pododdziałami Leczenia Chorób Nowotworowych, w tym Pododdziałami Leczenia Bólu i Urologii oraz jedynymi na Podlasiu ośrodkami zapewniającymi pacjentom kompleksową opiekę w leczeniu i diagnostyce raka piersi (Breast Cancer Unit) oraz nowotworów przewodu pokarmowego (Colorectal Cancer Unit). Dziennie w Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej przyjmowanych jest około 500 pacjentów, którzy korzystają z poradni: onkologii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chemioterapii nowotworów, ginekologii onkologicznej, radioterapii, chorób piersi, przewodu pokarmowego, stomijnej, leczenia bólu, urologicznej, rehabilitacyjnej, anestezjologicznej, psychologicznej.

oprac.: Aneta Kursa
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Aneta Kursa

24 listopada 2023

Powrót na początek strony