Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Blisko 1,5 mln zł z budżetu województwa na nowoczesny sprzęt medyczny

5 czerwca 2024

plansz informacyjna o kwocie wsparcia

Blisko 1,5 mln zł z budżetu województwa na nowoczesny sprzęt medyczny / UMWP

Nowy stacjonarny aparat RTG otrzyma Poradnia Ortopedyczno-Urazowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku. W środę, 5 czerwca zarząd województwa podjął decyzję o udzieleniu dotacji na ten cel.

– Dofinansowanie przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych usług medycznych. Jednakże ta dotacja nie jest tylko inwestycją w szpital, ale przede wszystkim przyczyni się do poprawy zdrowia społeczności naszego regionu – mówiła wicemarszałek Wiesława Burnos.  

W ramach dofinansowania szpital otrzyma stacjonarny aparat rentgenowski wraz z niezbędnymi urządzeniami i wyposażeniem, tj. lampą, kolimatorem, detektorami cyfrowymi, stołem pacjenta, statywem kostno-płucnym, konsolą technika i urządzeniami dodatkowymi.

W Poradni Ortopedyczno-Urazowej udzielanych jest ponad 15 tys. porad rocznie. Z uwagi na dużą liczbę wykonywanych badań rentgenowskich, konieczne jest zapewnienie dostępności do nich w miejscu udzielania porad. Zakup aparatu skróci czas oczekiwania na badania, a tym samym poprawi się ich dostępność.

Cezary Rutkowski
red.: Aneta Kursa

Opublikował: Małgorzata Januszkiewicz

5 czerwca 2024

Powrót na początek strony