Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Blisko 560 tys. zł dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku

23 marca 2023

dotacja dla szpitala wojewódzkiego w Białymstoku

Dotacja zostanie przeznaczona na kupno mebli i wyposażenia

Nowe meble i wyposażenie do wyremontowanego oddziału ortopedyczno-urazowego w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku – zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 23 marca, przyznał dofinansowanie na ten cel. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

W ub.r. zakończyła się modernizacja tego oddziału, został już dostarczony sprzęt i aparatura medyczna. Natomiast trzeba jeszcze kupić wyposażenie niezbędne do jego codziennego funkcjonowania. Planowany jest zakup m.in. lodówki medycznej, regałów metalowych, szaf, zabudowy kuchennej i medycznej, wózka reanimacyjnego i zabiegowego czy systemu parawanów przesuwnych.

– Te sprzęty są niezbędne do uruchomienia oddziału, które zaplanowaliśmy w II kwartale tego roku. Liczę, że zarówno personel medyczny, jak i pacjenci będą zadowoleni z warunków, jakie zastaną na świeżo wyremontowanym oddziale. Wysoki standard zapewni zarówno szybką diagnostykę, jak i komfort leczenia – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Modernizacja kosztowała blisko 13 mln zł, została sfinansowana z funduszy europejskich i budżetu województwa.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Opublikował: Małgorzata Sawicka

23 marca 2023

Powrót na początek strony