Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Dziecka w podlaskich placówkach medycznych

3 czerwca 2024

Marszałek przemawia do dzieci.

Dzień Dziecka w podlaskich placówkach medycznych / Krzysztof Duszyński

Maskotki pluszowe i gry planszowe – z takimi upominkami małych podopiecznych placówek medycznych z Podlaskiego odwiedzili w poniedziałek, 3 czerwca, członkowie zarządu województwa. Marszałek Łukasz Prokorym spotkał się z pacjentami białostockiej „Śniadecji”. Wicemarszałek Wiesława Burnos odwiedziła dzieci przebywające w samorządowych zakładach opieki zdrowotnej w Suwałkach. Z kolei członek zarządu Jacek Piorunek złożył wizytę małym pacjentom szpitala wojewódzkiego w Łomży.

Spotkanie z marszałkiem odbyło się w świetlicy Oddziału Pediatrii i Neurologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Białymstoku. Był to czas radości, uśmiechów oraz serdecznych życzeń.

– Szpital to nie najlepsze miejsce, gdzie można świętować Dzień Dziecka, ale na pocieszenie przywiozłem prezenty, które z pewnością umilą wam pobyt w szpitalu i sprawią, aby był choć trochę fajniejszy. Życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia i spełnienia marzeń – mówił Łukasz Prokorym.

W podziękowaniu dzieci wręczyły marszałkowi laurkę z wierszykiem podpisaną przez wszystkich małych pacjentów obecnych na oddziale. Wdzięczności nie kryli także pracownicy szpitala, a przede wszystkim nauczycielki i opiekunki maluchów.

– Dziękujemy za to, że chciał pan do nas przyjechać. Nasze dzieciaki, pomimo choroby, są takie same jak każde dziecko poza szpitalem i tak jak one bardzo lubią prezenty – mówiły.

Wizyta marszałka była też okazją do porozmawiania o najpilniejszych potrzebach szpitala i o kierunku przyszłej współpracy. Jej wartość podkreślał Cezary Nowosielski, dyrektor placówki.

– Bardzo cieszymy się na współpracę z nowym zarządem województwa. Dzisiaj mieliśmy przykład bardzo fajnej inicjatywy odwiedzenia dzieci na oddziale pediatrycznym z okazji Dnia Dziecka. To jest niezwykle ważne dla najmłodszych pacjentów, którzy niestety nie mogli spędzić tego czasu w rodzinnym gronie czy wśród przyjaciół – mówił.

Liczy się każdy uśmiech

Zarząd województwa pamiętał o pacjentach w całym rejonie. Upominki i życzenia otrzymały też dzieci z suwalskich placówek ochrony zdrowia podległych samorządowi województwa.

– To smutny czas dla wszystkich, ale na szczęście przejściowy. Sama byłam w szpitalu i wiem, jak to jest. Bardzo się czeka na dzień zakończenia leczenia – mówiła Wiesława Burnos podczas spotkania na oddziale pediatrycznym szpitala wojewódzkiego w Suwałkach. – Chcemy pokazać, że dbamy o szpital i dzieci, które w nim przybywają. Dlatego tu jestem – dodała wicemarszałek.

Po wizycie w szpitalu wojewódzkim, wicemarszałek Burnos wzięła udział w imprezie plenerowej w ogrodzie szpitala psychiatrycznego w Suwałkach. Otwierając festyn, powiedziała do zgromadzonych na nim dzieci:

– Bawcie się i się cieszcie. To jest wasz dzień!

Chwila radości w Łomży

Podarunki i życzenia otrzymali też najmłodsi pacjenci Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

– Jako przedstawiciele zarządu województwa kontynuujemy miłą tradycję zapoczątkowaną przez naszych poprzedników, aby przynajmniej kilka razy w roku, pokazać dzieciom, że o nich pamiętamy i przekazać im podarunki. Oczywiście przede wszystkim po to, aby złagodzić im trudny czas choroby – mówił Jacek Piorunek w trakcie odwiedzin w łomżyńskim szpitalu.

Zauważył też, że trauma wynikająca z pobytu w szpitalu na pewno nie jest obecnie tak dotkliwa, a to dzięki dobrej organizacji niedawno reaktywowanego oddziału, który zapewnia opiekę w najwyższym standardzie.

Dawid Korpacz, Maciej Gryguc
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński, Krystian Guzewicz, Maciej Gryguc

Publikujący: Dawid Korpacz

3 czerwca 2024

Powrót na początek strony