Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Dziecka w suwalskich placówkach medycznych

2 czerwca 2023

Kilka osób trzyma symboliczny czek

Były prezenty, życzenia i wspólna zabawa. Świętowali mali pacjenci szpitala wojewódzkiego, psychiatrycznego oraz zespołu opieki paliatywnej. W piątek, 2 czerwca, podopiecznych tych suwalskich placówek odwiedziła członek zarządu Wiesława Burnos.

– Dzień dziecka to wyjątkowy czas, który warto celebrować. Dlatego cieszę się, że mogę go spędzić w tak szczególnym gronie. Życzę wam przede wszystkim dużo zdrowia i szczęścia, i aby każdy kolejny dzień był tak radosny, jak dzisiejszy – powiedziała Wiesława Burnos, zwracając się do dzieci.

Suwalskie Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży to dzienny oddział, gdzie opiekę znajdują najmłodsi, którzy nie radzą sobie z różnymi zaburzeniami. Tradycyjnie już jego podopieczni mieli okazję uczestniczyć w zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka festynie. Były pokazy wozów strażackich, policyjnych i wojskowych, wspólne gry i zabawy, ognisko i poczęstunek. Dzieci otrzymały także prezenty, a Wiesława Burnos w imieniu marszałka Artura Kosickiego przekazała placówce symboliczny bon na kwotę 50 tys. zł na zakup urządzenia multimedialnego Magiczna Ściana.

Upominkami obdarowani zostali także pacjenci pediatrii w suwalskim szpitalu wojewódzkim oraz Domowego Zespołu Opieki Paliatywnej nad Dziećmi. To był czas radości, życzliwości i królującego uśmiechu.

– Uśmiech na twarzy dziecka, to najcenniejszy prezent, jaki osoba dorosła może otrzymać. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogłam w imieniu zarządu województwa przekazać tak wyjątkowym pacjentom prezenty z okazji ich święta. Mam nadzieję, że choć trochę odwróciły one ich uwagę od problemów codzienności, z którymi się borykają – dodała Wiesława Burnos.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

2 czerwca 2023

Powrót na początek strony