Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jubileusz 30-lecia SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach

20 września 2023

Wiesława Burnos wręcza dyrektorce ośrodka grawerton

Jubileusz 30-lecia SP ZOZ Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach / Krzysztof Bochenko/UMWP

Od 30 lat prowadzi kompleksową rehabilitację leczniczą. Dzięki pracującym w nim specjalistom wielu pacjentów wraca do sprawności fizycznej umożliwiającej prowadzenie normalnego życia. Ośrodek Rehabilitacji swój jubileusz obchodził w środę, 20 września. W trakcie uroczystości pamiątkowy grawerton od Województwa Podlaskiego wręczyła członek zarządu Wiesława Burnos.

– Ten ośrodek to nie jest zwykła placówka medyczna, jest to miejsce pełne nadziei. Nadziei, które są spełniane dzięki ogromnemu wysiłkowi profesjonalnej kadry, lekarzy i fizjoterapeutów – mówiła Wiesława Burnos.

Środowe wydarzenie skierowano przede wszystkim do obecnych i emerytowanych pracowników ośrodka. Jego głównym celem było podziękowanie im za lata ciężkiej pracy i zaangażowania.

Był to również czas wspomnień. Podsumowano działania i postępy, które zostały poczynione, od kiedy ośrodek został wydzielony ze struktur Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Suwałkach w 1993 r. W trakcie uroczystości puszczono też materiał filmowy, dokładnie obrazujący jego historię.

Dyrektor Irena Łukaszuk nakreśliła też plany na przyszłość placówki. Największe nadzieje budzi realizacja projektu – Wsparcie podmiotów leczniczych realizujących świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 na terenie województwa podlaskiego.

– Aktualnie realizujemy drugą część projektu unijnego, który pozwoli on nam na modernizację pomieszczeń i zakup specjalistycznego sprzętu do rehabilitacji. Jesteśmy szczególnie wdzięczni Województwu Podlaskiemu, które umożliwiło nam w nim udział – mówiła dyrektor Irena Łukaszuk. – Złożyliśmy też wniosek do zadania Interreg. Ono z kolei umożliwi nam zakup pojazdu do mobilnej rehabilitacji i całego wyposażenia potrzebnego do jej przeprowadzenia ­– dodała.

W trakcie uroczystości wygłoszony został też wykład „Wpływ asymetrii w pierwszym roku dziecka, a skolioza wczesnodziecięca” przez mgr fizjoterapii Agnieszkę Nowicką. Wydarzenie zwieńczył krótki występ muzyczny.

W wydarzeniu wzięli również udział poseł Jarosław Zieliński, radni wojewódzcy, m.in. wiceprzewodniczący sejmiku województwa Romuald Łanczkowski, Paweł Wnukowski i samorządowcy, m.in. prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Publikujący: Dawid Korpacz

20 września 2023

Powrót na początek strony