Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jubileusz szpitala w Augustowie

7 marca 2024

Była to okazja, aby zaprezentować 70-letnią działalność augustowskiej placówki, wręczyć odznaczenia oraz podziękowania zasłużonym pracownikom. W uroczystości, w imieniu marszałka Artura Kosickiego, uczestniczyła także Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

Okazjonalne wystąpienia poprzedziła msza święta w kaplicy szpitalnej i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

– Placówka ta odgrywa bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia mieszkańców północnej części województwa. 70 lat jej działalności to przede wszystkim praca kilku pokoleń lekarzy, pielęgniarek oraz pracowników. Dzisiejsza uroczystość to okazja, aby ich docenić i podziękować za pełną poświęcenia służbę – mówiła Wiesława Burnos. 

Jak przypomniała, samorząd województwa w ramach funduszy europejskich wsparł szpital przy zakupie sprzętu, aparatury medycznej czy adaptacji pomieszczeń do aktualnych potrzeb. Na projekty w tym zakresie przekazano w ostatnich latach ponad 2,1 mln zł.

List z okazji jubileuszu szpitala wystosował też marszałek Artur Kosicki, w którym pisał o ogromnym zaangażowaniu, zapale i oddaniu sprawie ratowania ludzkiego zdrowia i życia personelu placówki.

– Za to wszystko, a szczególnie za serce, jakie wkładacie w leczenie pacjentów – bardzo Wam dziękuję. Życzę, aby kolejne lata istnienia szpitala obfitowały w zawodowe i osobiste sukcesy wszystkich pracujących w nim osób. Niech pomyślnie przekładają się one na zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu augustowskiego i całego województwa podlaskiego – pisał w liście marszałek Artur Kosicki (pełna treść listu w załączeniu).

Działający od 1997 r. szpital w Augustowie dysponuje ponad 160 łóżkami w oddziałach szpitalnych. Udziela też świadczeń zdrowotnych w poradniach specjalistycznych. Placówka zabezpiecza także pacjentów w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.  Szpital jest wyposażony w nowoczesną aparaturę medyczną, dzięki czemu zapewnia szeroką diagnostykę i opiekę nad pacjentami. Ponadto pacjenci placówki mają pełen dostęp do badań tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz badań inwazyjnych układu krążenia.

W ostatnich latach większość oddziałów i sale chorych przeszły remont i zostały zmodernizowane.

Podczas uroczystości docenieni zostali pracownicy, którzy wnieśli szczególny wkład w rozwój placówki, ale też osoby, które w szpitalu pracują najdłużej.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

 

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

7 marca 2024

Powrót na początek strony