Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Łomżyński szpital w dobrej kondycji

25 maja 2023

Dwóch mężczyzn siedzi i patrzy w dokumenty. 
Trzeci od prawej patrzy na nich

Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży z udziałem wicemarszałka Marka Olbrysia/fot.: M. Gryguc/UMWP

Podsumowanie ubiegłego roku od strony finansowej, ale także ocena pacjentów – główne tematy środowego (24.05) posiedzenia Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Samorząd województwa reprezentują w radzie wicemarszałek Marek Olbryś, a także Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego.

– Dobre wyniki, dużo dobrej roboty. Tak w skrócie można ocenić to, co działo się w ubiegłym roku w naszym szpitalu pod zarządem dyrektora Jarosława Pokoleńczuka. Do największych pozytywów zaliczam także przywrócenie działalności oddziału dziecięcego - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś. 

Ze sprawozdania finansowego przedstawionego przez dyrektora i jego współpracowników wynika, że szpital osiągnął bilans na poziomie przeszło 220 mln zł przychodów i kosztów, osiągając niewielki (ok. 200 tys. zł) zysk.  

– Istotne jest to, że wynik finansowy za ubiegły rok jest dodatni, że cały czas posiadamy płynność finansową. Ryczałt mamy o 25 procent wyższy niż w poprzednim roku. Poradziliśmy sobie też stosunkowo dobrze z problemami, które wynikły ze wzrostu kosztów energii, paliw czy inflacji. W tym roku oczekujemy na nowe regulacje ustawowe, w tym dotyczącą podwyżek płac, które nie zawsze w pełni pokrywa NFZ, ale patrzymy z optymizmem na rozwój sytuacji - podsumował Jarosław Pokoleńczuk.

Członkowie rady pracującej pod przewodnictwem burmistrza Jedwabnego Adama Niebrzydowskiego z satysfakcją  przyjęli także informacje na temat opinii pacjentów, które przekazała Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora szpitala.

Okazało się, że było nieco mniej skarg niż w poprzednich latach, a za to więcej podziękowań i miłych słów. Dobrze wypada także placówka w ankietach, które otrzymują pacjenci po zakończeniu hospitalizacji. Są dobrowolne, ale wielu zdecydowało się je wypełnić.

– To kolejny powód do wysokich ocen - powiedział przewodniczący Adam Niebrzydowski.

tekst i fot.: Maciej Gryguc
red.: Aneta Kursa

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

25 maja 2023

Powrót na początek strony