Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Łomżyńskie pogotowie wspiera młodych ratowników

4 września 2023

Kilku ratowników medycznych, obok nich dyrektor pogotowia i wicemarszałek Olbryś

Ratownicy

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży (WSPR) wsparła Łomżyńską Grupę Pierwszej Pomocy „Miłosierdzie”. W piątek, 1 września wicemarszałek Marek Olbryś w wspólnie z dyrektor WSPR Eweliną Potaś przekazał młodym adeptom ratownictwa medycznego torbę ratowniczą z podstawowym wyposażeniem.

– Robimy, to z dobrego serca dla ludzi, którzy mają te serca jeszcze większe,  otwarte dla drugiego człowieka. Cieszymy, że chcecie się jednoczyć wokół nauki społecznej kościoła i misji niesienia pomocy innym. Zarząd województwa, w którym pracuję jest także zdecydowany bronić zasad, nie zawodzić oczekiwań mieszkańców. Dlatego będziemy kontynuować wspieranie ochotniczych straży pożarnych, przekazywanie sprzętu stowarzyszeniom i organizacjom - zwrócił się do uczestników spotkania wicemarszałek Marek Olbryś.

Łomżyńskie pogotowie ratunkowe reprezentowała dyrektor jednostki Ewelina Potaś wraz ze współpracownikami.

– Odgrywacie wielką rolę w życiu łomżyńskiego społeczeństwa, dbając o bezpieczeństwo uczestników różnego rodzaju uroczystości, głównie w parafii Krzyża Świętego. Niech to wyposażenie służy wam do szkoleń i podnoszenia kompetencji, aby stale doskonalić profesjonalną pomoc - stwierdziła Ewelina Potaś.

Jak wyjaśniła, sprzęt wiele lat służył w pogotowiu, które stale sięga po najnowsze technologicznie rozwiązania, a część nadal przydatnych i sprawnych zasobów może przekazać.

Grupę „Miłosierdzie” tworzą m.in. ministranci i młodzież ze scholi, ale też starsze osoby (łącznie około 30), głównie z parafii p.w. Krzyża Świętego w Łomży. Merytoryczną opiekę  a także pracownicy łomżyńskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pogotowia oraz uczelni kształcących m.in. pielęgniarki - sprawują oni merytoryczną opiekę nad ratownikami. Grupa dysponuje ambulansem, bierze udział w zabezpieczaniu parafialnych i miejskich uroczystości - tradycyjnego festynu, rodzinnych rajdów i pielgrzymek, uroczystości Bożego Ciała czy Orszaku trzech Króli. 

– Serdecznie dziękuję za ten wielki dar w imieniu działającego w naszej parafii stowarzyszenia, którego częścią jest Grupa Pierwszej Pomocy "Miłosierdzie". Mamy bogate doświadczenia z wieloletniej działalności wśród nas Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Rozwijamy się i cieszymy, że tak wielu wspaniałych ludzi przyjmuje naszą inicjatywę z życzliwością - mówił ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego.

Przekazał wicemarszałkowi Markowi Olbrysiowi specjalne podziękowania dla zarządu województwa za wspieranie np. dorocznego konkursu krasomówczego im. Hanki Bielickiej i innych wydarzeń. Marek Olbryś z kolei poinformował o planach rozwoju WSPR w Łomży, przede wszystkim przygotowaniach do budowy nowej siedziby.  

Maciej Gryguc
red.: Aneta Kursa  

fot.: Justyna Mocarska-Kieca

Publikujący: Aneta Kursa

4 września 2023

Powrót na początek strony