Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Magdalena Borkowska powołana na dyrektora BCO

27 lipca 2023

Zarząd Województwa Podlaskiego uchwałą z 27 lipca 2023 r. powołał Magdalenę Joannę Borkowską na stanowisko dyrektora Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku. Będzie zarządzać placówką przez kolejne 6 lat. Akt powołania na to stanowisko wręczyli Magdalenie Borkowskiej: wicemarszałek Marek Olbryś i Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny za obszar zdrowia.

Magdalena Joanna Borkowska posiada wykształcenie wyższe prawnicze oraz tytuł naukowy doktora nauk o zdrowiu. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie Master of Business Administration w ochronie zdrowia oraz zarządzania i finansów w ochronie zdrowia. Od wielu lat związana jest zawodowo z systemem opieki zdrowotnej. Przez wiele lat pracowała w Podlaskiej Regionalnej Kasie Chorych oraz w Narodowym Funduszu Zdrowia pełniąc funkcje m.in. zastępcy dyrektora oraz p.o. dyrektora Podlaskiego Oddziału NFZ. Obecnie, od 6 lat pełni funkcję Dyrektora Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku.

– Serdecznie gratuluję Pani dyrektor objęcia funkcji. Jest doskonałym specjalistą, a pod jej kierownictwem BCO staje się coraz bardziej liczącą się placówką onkologiczną w kraju – pogratulował dyrektor BCO Marek Malinowski.

Cezary Rutkowski
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Małgorzata Sawicka

27 lipca 2023

Powrót na początek strony