Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Placówki medyczne z Suwałk i Choroszczy z kolejnymi dotacjami

22 marca 2024

Tym razem ponad 260 tys. złotych trafi do suwalskiego ośrodka, który prowadzi kompleksową rehabilitację leczniczą, a blisko 900 tys. złotych wspomoże w założonych przedsięwzięciach szpital psychiatryczny w Choroszczy. Decyzję o przyznaniu wsparcia podjął zarząd województwa na posiedzeniu w piątek, 22 marca. Dotacje pochodzą z budżetu województwa.

- Podległe samorządowi województwa placówki ochrony zdrowia nie przestają inwestować. Chcemy je w tych działaniach wspierać, aby należały do najnowocześniejszych w regionie – zaznaczał członek zarządu Marek Malinowski.

Podmioty lecznicze otrzymały wsparcie w sumie na pięć projektów. Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach dzięki przyznanym środkom kupi nowe klimatyzatory, które będą użytkowane w pomieszczeniach technicznych (blisko 20 tys. zł). Rozbuduje także system informatyczny (ponad 156 tys. zł) i zleci wykonanie dokumentacji projektowej do planowanej inwestycji nadbudowy części parteru (ponad 88 tys. zł).

Natomiast szpital psychiatryczny w Choroszczy dzięki dotacjom przeprowadzi montaż punktów poboru tlenu na oddziale psychogeriatrii wraz z modernizacją tlenowni (blisko 638 tys. zł) oraz zakupi specjalny samochód do transportu posiłków ze szpitalnej kuchni (blisko 260 tys. zł).

Edyta Chodakowska-Kieżel

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

22 marca 2024

Powrót na początek strony