Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad 900 tys. zł na inwestycje w placówkach medycznych w Białymstoku i Choroszczy

31 sierpnia 2023

Dotacje 900 tys. zł dla szpitali

Zarząd przyznał dotacje dla dwóch jednostek wojewódzkich

Meble i wyposażenie do oddziału urologii onkologicznej i ogólnej szpitala wojewódzkiego w Białymstoku oraz modernizacja budynku i montaż monitoringu w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy – na te inwestycje zarząd województwa przyznał dotacje na posiedzeniu w czwartek, 31 sierpnia. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

– Komfort leczenia jest dla naszego zarządu zawsze nadrzędną sprawą. Dzięki niemu pacjenci szybciej dochodzą do zdrowia, a personel ma zdecydowanie lepsze warunki pracy – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Szpital wojewódzki otrzyma blisko 690 tys. zł na dostawę oraz montaż mebli i wyposażenia medycznego, w tym m.in.  regałów, szaf, zabudowy kuchennej i medycznej. Trafią one do wyremontowanego w ub. r. oddziału urologii onkologicznej i ogólnej szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.

Z kolei szpital psychiatryczny dotację w wys. ponad 230 tys. zł wykorzysta na modernizację elewacji i dachu I piętra budynku nr 12 (m.in. na wymianę okien i drzwi czy ocieplenie ścian) oraz na kolejny etap instalacji monitoringu wizyjnego na terenie placówki.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

31 sierpnia 2023

Powrót na początek strony