Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Spotkanie Wielkanocne w Śniadecji

29 marca 2024

Były życzenia wielkanocne, podsumowanie zrealizowanych projektów, a także plany na następne inwestycje. W spotkaniu przedświątecznym, które odbyło się w Wielki Piątek (29.03) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku uczestniczył marszałek Artur Kosicki, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusław Dębski oraz radny Sławomir Nazaruk.

Marszałek Kosicki złożył życzenia wszystkim pracownikom szpitala.

– Pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, spokoju. Wykonujecie wspaniałą i niełatwą pracę, za którą w imieniu swoim oraz wszystkich mieszkańców województwa dziękuję – powiedział.

Mówił także o zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycjach, a także o planach modernizacji obiektu, w którym zlokalizowane są przychodnie szpitalne oraz budynku kohortacyjnego.

– Wszystko wskazuje na to, że zrealizujemy te wyzwania. Planujemy zmianę w Programie Fundusze Europejskie dla Podlaskiego, dzięki którym do końca roku będziemy mogli cieszyć się z dofinansowania na modernizację budynku przychodni – zapowiedział. – Jeżeli chodzi o budynek kohortacyjny, to czekamy na wdrożenie tego elementu do Krajowego Planu Odbudowy. Wtedy będziemy mogli aplikować o tę drugą bardzo ważną dla tego szpitala inwestycję – dodał.

Dyrektor szpitala dr n. med. Cezary Ireneusz Nowosielski, składając życzenia świąteczne swoim pracownikom, podziękował za ich zaangażowanie w pracę. Mówił też o szczegółach dotyczących pawilonu poradni.

– W szpitalu wojewódzkim jest około 40 poradni specjalistycznych, które udzielają rocznie 110 tys. porad. To druga co do wielkości poradnia w naszym regionie. Zarazem poradnie te znajdują się w kilku lokalizacjach. Chcemy, aby to się zmieniło i były w jednej lokalizacji. Mam projekt tego budynku, który został sfinansowany z budżetu Województwa Podlaskiego. To koszt ok. 60 mln zł.

Bogusław Dębski podkreślił, że jako przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego doskonale zna problemy i potrzeby szpitala.

– Razem z radnymi staramy się, aby ten wcześniej zaniedbany sektor zdrowia, był w coraz lepszym stanie – dodał.

Prof. dr hab. n. med. Anatol Panasiuk, lekarz kierujący Oddziałem Gastroenterologii, Hepatologii i Chorób Wewnętrznych z Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Endoskopowego w imieniu rady ordynatorów podziękował za życzenia i finansowanie potrzeb poradni.

– Przede wszystkim pragnę wyrazić dużą wdzięczność władzom samorządowym, że rzeczywiście nie zostawialiście nas w potrzebie. Dziękuję również za wrażliwość na nasze potrzeby. Jesteśmy systemem naczyń połączonych. My potrzebujemy państwa, państwo potrzebują nas jako wykonawców stojących na straży zdrowia – mówił.

Do życzeń świątecznych dołączył się radny Sławomir Nazaruk.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Paulina Dulewicz

29 marca 2024

Powrót na początek strony