Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Szpital Powiatowy w Siemiatyczach świętował jubileusz 50-lecia

25 września 2023

Marek Malinowski przekazuje grawerton dyrektorowi placówki

Szpital Powiatowy w Siemiatyczach świętował jubileusz 50-lecia / Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach

Były gratulacje, podziękowania dla pracowników i wiele wspomnień. Uroczystości jubileuszowej siemiatyckiego szpitala towarzyszyło w poniedziałek, 25 września, otwarcie nowego oddziału ortopedycznego oraz Szpitala Jednego Dnia. W wydarzeniu wziął udział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za obszar zdrowia.

Przekazał on wyrazy uznania z okazji okrągłego jubileuszu, ale pogratulował także zrealizowanych inwestycji.

– Dzisiejszy dzień jest znaczący w sposób szczególny dla pracowników tego szpitala, którym dziękuję za pełną oddania pracę – mówił Marek Malinowski. – Zasługujecie Państwo na słowa uznania, bo ratujecie zdrowie i życie ludzkie.

Jak dodał, szpital przyjmuje pacjentów głównie z terenu powiatu siemiatyckiego, ale także spoza regionu, co świadczy o renomie tej placówki. Wręczył też na ręce dyrektora Andrzeja Szewczuka pamiątkowy grawerton.

Obecny zarząd województwa wspiera siemiatycką placówkę. Przekazał na realizowane tu inwestycje ponad 8,6 mln zł, zarówno z budżetu województwa, jak i funduszy unijnych. 530 tys. zł z tej puli  przeznaczono na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich. Jak zaznaczył dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk, jest on w gronie najlepszych placówek w regionie i nie zamierza spocząć na laurach.

– Chcemy, aby nasz rozwój nadal tam samo przebiegał, aby wszystkie inwestycje były jak najszybciej realizowane dla potrzeb i dobra naszego lokalnego społeczeństwa – mówił.

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się od przecięcia wstęgi i poświęcenia nowo otwartego oddziału. Jej dalsza część odbyła się na sali konferencyjnej w Starostwie Siemiatyckim. Tam podziękowano obecnym i byłym pracownikom szpitala za wieloletnią wytrwałą służbę, a także odczytano wiersz napisany specjalnie z okazji jubileuszu. Przygotowano też urodzinowy tort.

W wydarzeniu wziął udział m.in. wiceminister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, senator Jacek Bogucki, poseł Jarosław Zieliński, starosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel, a także wojewoda Bohdan Paszkowski.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Starostwo w Siemiatyczach

Publikujący: Dawid Korpacz

25 września 2023

Powrót na początek strony