Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 15 w Białymstoku

20 czerwca 2024

Mężczyzna i kobieta stoją przed widownią na tle pomalowanych w rysunki ścian

Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka w imieniu marszałka Łukasza Prokoryma pogratulował uczniom, nauczycielom oraz rodzicom zakończenia roku szkolnego / Paweł Krukowski

Czas podsumowań sukcesów w nauce oraz radość z osiągnięć i moment na refleksję nad minionymi miesiącami nauki. W czwartek, 20 czerwca, uczniowie Zespołu Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym (UDSK) im. L. Zamenhofa w Białymstoku mieli zakończenie roku szkolnego. Miłych wakacji i zasłużonego wypoczynku w imieniu marszałka Łukasza Prokoryma życzył Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka.

Zespół Szkół Nr 15 jest szkołą szpitalną, która opieką dydaktyczno-wychowawczą obejmuje dzieci i młodzież na terenie dwóch białostockich szpitali: Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku oraz Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego.

Zaczęły się wakacje

Bartłomiej Trzeciak, dyrektor Gabinetu Marszałka pogratulował uczniom osiągnięcia dobrych wyników w nauce.

– W imieniu Pana marszałka Łukasza Prokoryma chciałbym złożyć najserdeczniejsze gratulacje zakończenia kolejnego roku szkolnego w Państwa niezwykłej placówce i proszę pamiętać, że możecie liczyć na wsparcie samorządu województwa – mówił wręczając na ręce dyrektor szkoły list gratulacyjny marszałka województwa.

Marszałek podkreślił w liście, że szkoła istnieje po to, aby pomagać młodym ludziom, którzy mimo przeciwieństw losu, chcą normalnie uczyć się, zdawać egzaminy, zdobywać wiedzę. Podziękował szczególnie dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom, którzy do tego się przyczyniają.

Dzisiejsze pełne wesołej atmosfery zakończenie roku szkolnego uświetnił występ szpitalnej grupy teatralnej „Kroplówka”, którą tworzą nauczyciele, wychowawcy oraz nauczyciele przedszkola. Jej rolą jest uprzyjemnianie pobytu młodym pacjentom oraz organizowanie wolnego czasu.

Dzieci oraz młodzież odwiedził nietypowy gość. Wystąpił w stroju goblina i życzył najmłodszym przyjemnego wypoczynku oraz radości z zabawy. Jak się potem okazało był to znany dzieciom z placówki Adrian Niks, który na co dzień zaraża uczniów pasją do gier planszowych i rozwiązywania łamigłówek.

„Szkoła uczy, bawi, wychowuje”

Dyrektor szkoły szpitalnej Elżbieta Sokólska podkreśliła jak ważną rolę dla dzieci hospitalizowanych pełni placówka. Wyjaśniła, że wszelkie metody zajęć dostosowane są do procesu leczenia, stanu zdrowia dziecka oraz możliwości wysiłkowych ucznia.

– Nasze motto to „szkoła uczy, bawi, wychowuje”. Szkoła służy uczniom od pierwszego dnia pobytu, dlatego, że my nauczyciele wyrównujemy braki edukacyjne, aby uczniowie nie stracili ani jednej lekcji, na której nie są w stanie być w swoich szkołach – zaznaczyła dyrektor. – Uczniowie hospitalizowani mają również możliwość przystąpienia do egzaminów ósmych klas, a także maturalnych – dodała.

W ramach Zespołu Szkół Nr 15 funkcjonują Szkoła Podstawowa Nr 40 oraz XVIII Liceum Ogólnokształcące, a także grupy wychowawcze oraz przedszkolne.

Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

20 czerwca 2024

Powrót na początek strony