Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

60 tys. zł z budżetu województwa na działania edukacyjne, oświatowe i wychowawcze

4 kwietnia 2024

Niebieska grafika z treścią nawiązującą do poniższego artykułu

60 tys. zł z budżetu województwa na działania edukacyjne, oświatowe i wychowawcze

Chodzi o warsztaty służące rozwijaniu samodzielności, przedsiębiorczości, kreatywności i innowacyjności wśród uczniów. W czwartek (4.02) zarząd województwa podjął decyzję o zatwierdzeniu listy działań edukacyjnych, które otrzymają dofinansowanie.

– To ogromna satysfakcja, kiedy zarząd może wesprzeć przedsięwzięcia, które służą rozwojowi dzieci i młodzieży. Cieszymy się, gdy jest duży odzew na ofertę konkursową, a fundacje i stowarzyszenia chętnie korzystają z pomocy, jaką w tym zakresie możemy zaoferować – mówił Marek Malinowski, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za obszar edukacji.

O dotacje mogły ubiegać się projekty związane z rozwojem umiejętności cyfrowych, bezpieczeństwem w sieci, kształtowaniem postaw i wychowaniem do wartości, rozwijaniem edukacji matematycznej i przyrodniczej, a także rozwijaniem samodzielności, kreatywności i innowacyjności uczniów.

Oferty, które otrzymały największe wsparcie finansowe, to „Podróże Decybelków – Decybelki w Krainie Przedsiębiorczości” Stowarzyszenie „Decybelek”, „Soroban – rozwój umiejętności arytmetycznych dzieci w wieku przedszkolnym” Fundacja Foton, „Bezpieczny Internet Bez Hejtu” Fundacja Cyfrowa Edukacja.

Lista dotacji w załączeniu.

Monika Pańko
red.: Aneta Kursa

Opublikował: Krystian Guzewicz

4 kwietnia 2024

Powrót na początek strony