Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk ponownie rektorem Politechniki Białostockiej!

6 czerwca 2024

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk ponownie rektorem Politechniki Białostockiej! / Krzysztof Duszyński

O wyborze na to stanowisko w czwartek, 6 czerwca, zdecydowało stu przedstawicieli społeczności akademickiej. Nowa kadencja rozpocznie się 1 września. Gratulacje i życzenia nowo wybranej rektor złożył marszałek Łukasz Prokorym.

– Bardzo się cieszę, że elektorzy Politechniki Białostockiej powierzyli klucze do swojej Alma Mater na kolejną kadencję pani Marcie Kosior-Kazberuk. To gwarancja szybkiego, dynamicznego i zrównoważonego rozwoju uczelni. Jestem przekonany, że współpraca między uczelnią a Województwem Podlaskim będzie układała się bardzo dobrze – mówił marszałek.

Politechnika to znacząca społeczność, którą tworzy 7 tys. studentów i ponad 1,4 tys. pracowników. Jak podkreśliła rektor, zaspokojenie jej oczekiwań wymaga stałego i dynamicznego działania.

– Mam nadzieję, że przez kolejne lata nadal będziemy kultywować nasze unikalne specjalności naukowe, rozwijać naszą infrastrukturę, poszerzać ofertę dydaktyczną i budować dobrą markę uczelni – mówiła dr hab. Marta Kosior-Kazberuk.

Wskazała też, że uczelnia już teraz zajmuje 14. miejsce w rankingu Perspektywy Uczelnie Technicznych, ale w planach jest pięcie się po kolejnych szczeblach. Dodatkowo zwróciła uwagę na to, że od 2021 r. Politechnika Białostocka pojawiła się w sześciu międzynarodowych rankingach szkół wyższych, co jest dowodem jej rozpoznawalności i jakości.

Życzenia dla nowo wybranej rektor złożył również Tomasz Klim, zastępca prezydenta miasta Białegostoku.

***

Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk to absolwentka Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. W 2002 r. uzyskała stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo, a  w 2014 r. została doktorem habilitowanym. Pracę w Politechnice Białostockiej rozpoczęła w 1995 r. W latach 2005-2012 była prodziekanem ds. studenckich i dydaktyki Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej, w latach 2015-2020 kierownikiem Katedry Konstrukcji Budowlanych Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, w latach 2016-2019 prorektorem ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej, od 2019 do 2020 roku prorektorem ds. współpracy międzynarodowej. Od 1 września 2020 r. pełni funkcję Rektora PB, jest pierwszą kobietą na tym stanowisku w całej historii uczelni.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Opublikował: Małgorzata Sawicka

6 czerwca 2024

Powrót na początek strony