Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Edukacji Narodowej. Nagrodzono pedagogów z regionu

13 października 2023

Kilka osób pozuje do zdjęcia

Dzień Edukacji Narodowej. Nagrodzono pedagogów z regionu / Paulina Dulewicz

Nauczyciele zatrudnieni w jednostkach oświatowych prowadzonych przez samorząd województwa odebrali nagrody finansowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gratulacje i podziękowania czterem wyróżnionym pedagogom, w imieniu marszałka Artura Kosickiego, składał w piątek 13 października członek zarządu województwa Marek Malinowski.

Tego typu nagrody przyznawane są przez Zarządu Województwa Podlaskiego corocznie. W tym roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrody otrzymało czterech pedagogów. Wyróżnieni nauczyciele otrzymali po 5 tys. zł.

– Chciałbym złożyć najserdeczniejsze podziękowania za Waszą pracę często pełną poświęceń, wyrzeczeń, wymagającą dużej cierpliwości. Praca w oświacie jest specyficzna, wymaga określonych predyspozycji, także odpowiedniego przygotowania  – podkreślał podczas spotkania Marek Malinowski.

Ten zawód to powołanie

Podlaski samorząd jest organem prowadzącym dla czterech jednostek oświatowych. Są to trzy Centra Edukacji Nauczycieli (CEN) i jedna szkoła – Szkoła Policealna Województwa Podlaskiego w Białymstoku, która kształci w zawodach medycznych i społecznych.

Jednym z nagrodzonych pedagogów jest Małgorzata Tymińska, kierownik internatu w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkoły Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

– Dziękuję za uznanie naszej pracy. Myślę, że misja nauczyciela to jest powołanie. Pracuje od 90-go roku w szkole na Ogrodowej. Z wielkim wzruszeniem zawsze mówię o swojej szkole, o swoim zawodzie. Bardzo dziękuję za docenienie naszej pracy w imieniu pań i moim własnym – mówiła.

Wśród docenionych nauczycieli znaleźli się także Zyta Boćwińska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Centrum Edukacji Nauczycieli Suwałkach, Katarzyna Gagan – nauczyciel konsultant do spraw informatyki w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku (nieobecna podczas spotkania) oraz Jolanta Krystyna Boryszewska – konsultant do spraw opieki i wychowania w Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży.

Podziękowania pedagogom przekazała też Bożena Bieryło, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki w urzędzie marszałkowskim.

Specjalna nagroda od rządu

Rok 2023 jest rokiem obchodów 250. rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Z tej okazji rząd RP ustanowił specjalną nagrodę dla wszystkich nauczycieli w wysokości 1 125 zł.

Z tej puli do dyspozycji Samorządu Województwa Podlaskiego jest blisko 200 tys. zł, które pozwoli na nagrodzenie 142 nauczycieli z regionu. 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paulina Dulewicz

Opublikował: Monika Pańko

13 października 2023

Powrót na początek strony