Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Edukacji Narodowej. Podlascy nauczyciele z nagrodami za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze

14 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej

Doroczne nagrody Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał pięciorgu nauczycielom jednostek oświatowych prowadzonych przez podlaski samorząd. Pedagogom wręczył je w piątek, 14 października, członek zarządu Marek Malinowski.

Składając życzenia wszystkim nauczycielom, podkreślił, że pracę pedagogów darzy dużym szacunkiem:

– W tak ważnym dniu dla polskiej oświaty pragnę złożyć podziękowania za wasz wychowawczy i dydaktyczny trud. Życzę także satysfakcji z wykonywanej pracy, która nieraz jest wymagająca i odpowiedzialna. To między innymi w waszych rękach znajduje się młode pokolenie, które kształtujecie – powiedział członek zarządu województwa.

Nagrody finansowe Zarządu Województwa Podlaskiego przyznawane są corocznie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku wyróżnieni pedagodzy otrzymali po 4,5 tys. zł.

– Nagroda jest bardzo miłym docenieniem pracy, ale myślę, że my jesteśmy po prostu przedstawicielami. Należy się ona wszystkim pedagogom za ich trudną i często wymagającą pracę – mówiła dziękując za wyróżnienie Grażyna Wiktoria Citko, dyrektor Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych  w Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Ryszard Chodyniecki, dyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku podkreślił, że wyróżnienie odbiera  w imieniu wszystkich pracowników placówki.

– Myślę, że dzisiejsza nagroda jest sumą pracy całego zespołu. Jest to docenienie całej instytucji i pracy moich współpracowników – powiedział.

W gronie nauczycieli wyróżnionych w tym roku przez zarząd województwa znaleźli się także: Dorota Beata Dąbrowska – wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży, Grażyna Janiszewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych w Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku i Jarosław Cezary Słabiński – wicedyrektor Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Marek Malinowski słowa podziękowania za pracę skierował także do pracowników Referatu Edukacji z Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki urzędu marszałkowskiego:

– Dziękuję za waszą codzienną pracę oraz za to, że dokładacie swoją cegiełkę w rozwój naszej podlaskiej oświaty – powiedział.

Życzenia i podziękowania pedagogom przekazały także: Bożena Nienałtowska, dyrektor Departamentu Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Bożena Bieryło, zastępca dyrektora tego samego departamentu.

Paulina Dulewicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Piotr Babulewicz

Opublikował: Małgorzata Sawicka

14 października 2022

Powrót na początek strony