Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Prawa UwB

30 września 2022

Studenci odbierający wyróżnienia

Uroczyste przemówienia, wręczenie nagród i dyplomów najlepszym studentom oraz podsumowanie 50 lat działalności Wydziału Prawa – w taki sposób zainaugurowano nowy rok akademicki 2022/2023. W piątek, 30 października studenci, wykładowcy i nauczyciele akademiccy zebrali się na największej podlaskiej uczelni. W imieniu marszałka Artura Kosickiego w uroczystości wziął udział Tomasz Szeweluk, sekretarz województwa.

Dziekan Wydziału Prawa, witając wszystkich przybyłych gości, w szczególności zwrócił się do studentów pierwszego roku.

– Ten rok akademicki, który inaugurujemy, będzie szczególny na pewno dla studentów pierwszego roku. Będziecie się państwo mierzyć z nowymi wyzwaniami, z nowymi wymogami i zasadami. To na pewno będą dla państwa trudne wyzwania, ale jestem przekonany, że państwo sobie z tym znakomicie poradzicie, bo będziecie mogli liczyć na życzliwość moją, kolegium dziekańskiego i opiekunów poszczególnych lat – zapewniał prof. dr hab. Mariusz Popławski.

Dodał także, że na wydziale studiują i będą studiować nie tylko studenci kierunków prawa.

– Jestem dumny z tego, że mamy uruchomionych aż sześć kierunków. Oprócz prawa jest również administracja, bezpieczeństwo i prawo oraz kryminologia. Mamy jeszcze dwa nowo uruchomione w zeszłym roku kierunki – prawo i podatki w biznesie oraz doradztwo podatkowe i administracja skarbowa – wymieniał dziekan.

Do gratulacji dla całej społeczności Wydziału Prawa UwB, w związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego, dołączył się marszałek Artur Kosicki. Wystosował list okolicznościowy odczytany przez Tomasza Szeweluka, w którym podkreślił swoje osobiste doświadczenia podczas nauki na uczelni.

– Jako absolwent tego wydziału, zapewniam was – jest to dobry, wasz życiowy wybór. Z perspektywy lat swojej nauki na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, mogę przekazać Wam jednoznaczną opinię, iż jest to wyjątkowo atrakcyjne miejsce do studiowania, które z powodzeniem umożliwia realizację swoich osobistych i zawodowych pasji – pisał w liście marszałek.

Swoje przesłanie do studentów miał też dr hab. Jarosław Matwiejuk, prorektor uczelni ds. rozwoju, prof. UwB.

– Znajdujecie się państwo na terenie Wydziału Prawa, który jest najlepszy w Polsce. Jest on najlepiej i najwyżej ocenianą jednostką naszego uniwersytetu – zaznaczał, dodając – Panie i panowie skorzystajcie z zasobów intelektualnych tego wydziału. Skorzystajcie z wiedzy i umiejętności, a także oddania i serca, które wkładają nasi profesorowie.

W trakcie trwania uroczystości podsumowano również ostatnie 50 lat działalności Wydziału Prawa. Wykład na ten temat wygłosił dr hab. Stanisław Bożyk, prof. UwB.

Tradycyjnie już inauguracja stała się okazją do wyróżnienia najlepszych studentów roku ubiegłego. Nagrody i dyplomy wręczono tym z nich, którzy uzyskali najwyższą średnią ze studiów. Nagrody otrzymali również absolwenci uniwersytetu i najlepsi kandydaci.

Tymczasem główna inauguracja roku akademickiego na UwB będzie miała miejsce 10 października.

 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Paulina Tołcz
fot.: Krzysztof Łapiński

 

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

30 września 2022

Powrót na początek strony