Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Matematyczna wystawa Kopernika w Obrubnikach

15 września 2023

Dziecko korzysta z edukacyjnej aparatury

Matematyczna wystawa Kopernika w Obrubnikach / Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Bony Sforzy w Obrubnikach w powiecie białostockim przetestują najnowszą mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik „O matmo!”. Przez dwa dni (18 i 19 września) będą mogli osobiście się przekonać, jak piękne formy potrafią przyjąć matematyczne reguły i jak zaskakująca bywa obecność matematyki w otaczającym nas świecie. Za sprawą nowoczesnych, efektownych i interaktywnych eksponatów sprawdzą, na czym polega spacer z funkcją, co to jest szyfr Cezara, czy istnieje idealna asymetria oraz co wspólnego mają sznurkografy ze współczesnymi wyszukiwarkami internetowymi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa „O matmo!”, została zaprojektowana i zrealizowana przez interdyscyplinarny zespół specjalistów z Centrum Nauki Kopernik. Tworzyli ją matematycy, fizycy, projektanci, inżynierowie, konstruktorzy, elektronicy i laboranci, stolarze i tokarze. Wszyscy pracowali nad tym, by pokazać, że matematyka to nie tylko liczby, ale także fascynująca przygoda, która potrafi zachwycać, zaciekawiać, bawić i wciągać.

Gimnastyka umysłu i dobra zabawa w jednym

Wizyta na wystawie „O matmo!” to samodzielne eksperymentowanie, które pozwala zrozumieć sens i logikę podstawowych działań matematycznych, poznać je i polubić. Wprawiając w ruch obrotowe figury, można zobaczyć, jak powstają bryły. Matematyczne łamigłówki są okazją do treningu wyobraźni przestrzennej, kojarzenia faktów i abstrakcyjnego myślenia.  Dobra zabawa jest tu gwarantowana.

Wystawa to najnowszy projekt programu "Nauka dla Ciebie", który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik skierowaną do mniejszych miejscowości.

źródło: Centrum Nauki Kopernik
oprac.: Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

15 września 2023

Powrót na początek strony