Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Międzynarodowo w CZMIS-ie!

18 kwietnia 2024

IMG_20240411_120008.jpg

Kwiecień w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku upływa pod znakiem umiędzynarodowiania szkoły i realizacji strategii Erasmusa.

Nauczyciele placówki z kierunków technik masażysta oraz technik usług kosmetycznych wraz z dyrektorem oraz koordynatorem projektów uczestniczyli w spotkaniu międzynarodowym w ramach projektu „Beauty&Massage – doskonalenie kompetencji nauczycieli”. Spotkanie było organizowane przez Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centras w Wilnie. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele pozostałych instytucji partnerskich – z Grecji i Polski.

W ramach spotkania odbyły się wizyty w przedsiębiorstwach, z którymi współpracuje szkoła, pokazy i instruktaże masażu i zabiegów pielęgnacyjnych. Nauczyciele wymienili się doświadczeniami. Ciekawym elementem wizyty były dyskusje o sposobie funkcjonowania szkoły na Litwie oraz porównywanie go do polskich realiów.

13 kwietnia w Wilnie odbył się Międzynarodowy Konkurs Masażu, a nawiązana w ramach projektu współpraca pozwoliła na to, aby jeden z nauczycieli szkoły, Piotr Bitdorf, pełnił rolę arbitra turnieju. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które niewątpliwie przyniesie wiele korzyści w życiu zawodowym nauczyciela i fizjoterapeuty. Krótki reportaż z wydarzenia wraz z wywiadem przygotowała polska telewizja TVP Wilno.

Po powrocie z Wilna szkoła gościła u siebie nauczycieli przedmiotów zawodowych z Grecji, z regionu Macedonii Zachodniej. Szkoła pełniła rolę instytucji przyjmującej w ramach projektu realizowanego przez organ prowadzący szkoły w Grecji. Podczas spotkania omówiono różnice i podobieństwa w systemach edukacji, zaprezentowano szkołę oraz zaproszono gości do wzięcia udziału w warsztatach z przygotowywania kremów i błyszczyków, odlewania modeli gipsowych zębów i udziału w zabiegach kosmetycznych.

Więcej informacji o działaniach szkoły w zakresie projektów Erasmus na stronie internetowej w zakładce Projekty UE.

tekst i fot.: CZMIS
red.: Anna Augustynowicz

Publikujący: Anna Augustynowicz

18 kwietnia 2024

Powrót na początek strony