Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Początek roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie

4 września 2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w ZS CKR w Janowie / Krzysztof Duszyński

Optymistyczne nastawienie i radość ze spotkania ze szkolnymi znajomymi dominowały wśród uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie, która w poniedziałek, 4 września zainaugurowała nowy rok szkolny. Do wytężonej pracy w najbliższych miesiącach motywowała ich m.in. członek zarządu województwa Wiesława Burnos.

– Życzę Wam dzisiaj, żebyście wyznaczyli sobie szlak, którym nikt nigdy nie podążał i żebyście pokazali światu, że niemożliwe jest możliwe ­– mówiła, podkreślając wagę etosu pracy. Wskazała, że taka postawa to klucz do sukcesu zawodowego.

Ten sukces dla większości uczniów janowskiej szkoły związany jest z pracą w branży rolniczej. Szkoła w Janowie kształci młodzież w tym zakresie już od 64 lat.

– Jesteśmy najlepszą szkołą w regionie. Tak jest, bo my pokazujemy uczniom drogę. Mamy najlepiej wyposażoną bazę dydaktyczną. Najlepsza kadra nauczycieli, jaka może być, też jest tutaj w Janowie – mówiła dyrektor placówki Sylwia Anna Sadłowska. – Ktoś może pomyśleć sobie, że jesteśmy tylko zwykłą szkołą na wsi, ale to „tylko” pisze się z wielkiej litery – dodała.

Centrum Kształcenia Rolniczego daje swoim podopiecznym ogromne możliwości, ale stawiane są im równie duże wymagania. Szczególną uwagę zwraca się na ich zaangażowanie i pracowitość. I taj, podczas uroczystości uczniom, którzy w trakcie wakacji działali na rzecz szkoły, wręczono zestawy upominków od Województwa Podlaskiego.

Ogólne nastroje młodzieży były w większości pozytywne. Nowy rok to dla nich nie tylko powrót do nauki, ale też ponowne spotkanie z kolegami z klasy, czy możliwość zgłębiania zainteresowań.

­– Wakacje mi minęły bardzo szybko, ale jestem nastawiony bardzo optymistycznie. W tym roku wracają z zastępstw moi ulubieni nauczyciele. Cieszę się na nadchodzące zajęcia i myślę, że mile spędzę ten mój ostatni, piąty rok tutaj – mówił Wojciech Orzelski, uczeń klasy 5 na kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krzysztof Duszyński

Opublikował: Edyta Chodakowska-Kieżel

4 września 2023

Powrót na początek strony