Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Prezentacje Edukacyjno-Doradcze w Zambrowie

29 lutego 2024

W Zambrowie odbyły się Prezentacje Edukacyjno-Doradcze

Na terenie województwa podlaskiego odbywają się Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie”. W ramach przedsięwzięcia młodzież ze szkół średnich ma okazję zapoznać się z ofertą różnych uczelni wyższych. W tym roku prezentacje zaplanowano w siedmiu podlaskich miastach powiatowych i jednym w Warmińsko-Mazurskiem. W czwartek, 29 lutego, z uczelnianą ofertą zapoznała się młodzież w Zambrowie, a w wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Marek Olbryś.

W tym roku Prezentacje Edukacyjno-Doradcze „Uczelnie w Powiecie” odbywają się po raz dwudziesty.

– Ich celem jest umożliwienie młodzieży z małych ośrodków powiatowych poznania szerokiej oferty edukacyjnej szkół wyższych, a przede wszystkim stworzenie możliwości bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami uczelni. Służą one też poszerzeniu wiedzy młodzieży i rozbudzeniu ich aspiracji oświatowych – mówił Wiesław Sokołowski, redaktor naczelny dwutygodnika „Wieści Podlaskie”, który jest organizatorem prezentacji.  

Na każdym takim spotkaniu spośród prezentujących swoją ofertę szkół wyższych nagradzana jest ta, która pokazała ją w sposób najciekawszy. W Zambrowie była to Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, której władzom pogratulował wicemarszałek Marek Olbryś.

– To szkoła o ugruntowanej pozycji, z bardzo dobrą kadrą naukowo-dydaktyczną i odpowiednią bazą dydaktyczną. Oferuje nowoczesne kształcenie i, co ważniejsze, jest przyjazna studentom. A wyróżnia ją szczególnie to, że jest to jedyna w województwie uczelnia, która kształci w kierunkach rolniczych – podkreślał Marek Olbryś, przekazując przedstawicielom MANS okolicznościowy grawerton.

Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży (do 30 września 2022 r. funkcjonująca jako Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży) jest niepaństwową szkołą wyższą utworzoną w 1996 r. Poza Rolnictwem kształci na takich kierunkach jak: Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Budownictwo, Ekonomia, Logistyka, Pielęgniarstwo i Towaroznawstwo.

Małgorzata Sawicka
red. Aneta Kursa
Fot.: Wieści Podlaskie

Opublikował: Krystian Guzewicz

29 lutego 2024

Powrót na początek strony