Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Rusza rekrutacja do jedenastej edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora

7 września 2023

centrum Białegostoku z lotu ptaka

Rusza rekrutacja do kolejnej edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora

W najbliższy wtorek, 12 września od godz. 8.15 w Sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (pokój nr 111) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a u dr Joanny Fiłon, koordynatora projektu odbędą się zapisy na Uniwersytet Zdrowego Seniora (UZS). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Studentem Uniwersytetu Zdrowego Seniora może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60 rok życia. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w miesiącu. Nauka na UZS jest bezpłatna.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia oraz w zakresie stosowania leków i suplementów diety oraz farmakoekonomii w chorobach u ludzi w podeszłym wieku, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.

W ramach zajęć, prowadzonych przez pracowników UMB, będzie można m.in. nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia, itp. 

Podczas dziesięciu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 490 osób. Najstarszy student miał 91 lat.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Zdrowego Seniora znajduje się na stronie UMB.


źródło: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB)
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Paulina Dulewicz

7 września 2023

Powrót na początek strony